Туреччина отримала список кораблів, якими Росія намагається вивезти в інші країни та продати крадене українське зерно
Про це повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв за результатами зустрічі з головним радником президента Туреччини Реджеп Тайїпа Ердогана Ялчином Топчу та головою комісії з питань національної оборони Великих національних зборів (парламенту) Туреччини Фейзі Бердібеком в Анкарі, повідомляє власкор Укрінформу.
«Одне з обговорюваних питань було пов’язане з тим, що за нашою інформацією, даними української розвідки, росія крадену на окупованих територіях пшеницю та інші товари, провозить в т.ч. через порти Туреччини. Хоча чотири роки тому було прийняте рішення, що ніякі кораблі, що відвідують порти на окупованих територіях, в першу чергу маються на увазі порти в Криму, не можуть прийнятися та обслуговуватися в портах Туреччини», – сказав Джемілєв за результатами зустрічі.
Мустафа Джемілєв повідомив, що Туреччині було передано список кораблів, які зокрема крадену пшеницю з Херсонської області через Севастополь, а потім порти Туреччини вивозили та намагалися продати Туреччині, Сирії та Єгипту.
«Ми домовились, що вони візьмуть це під контроль, – розповів лідер кримськотатарського народу.
Також на зустрічі йшлося про вирішення проблемних питань, пов’язаних з перебуванням тимчасових переселенців з України в Туреччині.
«Оскільки багато тисяч громадян України вимушено приїхали в Туреччину, обговорювали проблемні питання переселенців, в першу чергу це жінки з діти,. Йшлося про дозволи на роботу, страхування та інше», – розповів Мустафа Джемілєв.
Джемілєв відзначив, що турецька сторона продемонструвала повне взаєморозуміння та готовність вирішення всіх проблемних питань.
Щодо постачання ОВТ Туреччиною Україні, Джемілєв не став вдаватися у деталі.
«Якби не було турецьких «Байрактів» в Україні в перші дні повномасштабного вторгнення та війни з рф, то було б дуже важко… Туреччина допомагає в міру своїх можливостей, але в деталі вдаватися не хочу», – сказав Джемілєв.
Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав усі держави відмовлятися від пропозицій росії купити вкрадене в Україні зерно.
Раніше МЗС України попередило країн-споживачів, що партії зерна, які продає рф, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте в результаті мародерських дій російських загарбників. Крадіжку росією українського зерна підтверджують як численні свідчення українських аграріїв, так і документальні докази.
Читайте також
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Україна підтримує імпорт часнику, проте з’явився й експорт
Китай переходить на дешевшу бразильську сою перед інавгурацією Трампа
У литовському порті працюватиме система для боротьби з викраденням українського зерна
ЄС перегляне правила щодо пальмової олії після рішення СОТ на користь Індонезії
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом