Трамп почав торговельні війни та ввів санкції проти союзників та сусідів, але вони чомусь не торкнулися рф
Президент Трамп, як і обіцяв, ввів з 1 лютого 25% мито на імпорт товарів з Канади та Мексики та підвищив з 25% до 35% мито на товари з Китаю. При цьому для зменшення стрибка цін на бензин у США, які 17% імпорту нафти та нафтопродуктів отримують з Канади, мито на цю продукцію складе лише 10%. Такий крок Трамп пояснює боротьбою з нелегальною міграцією та контрабандою наркотиків з вказаних країн.
Мексика, Канада та Китай є основними торговельними партнерами США. Торік США імпортували з Мексики товарів на 466,6 млрд $, з Канади – на 377,3 млрд $, Китаю – на 401,4 млрд $.
Канада, яка імпортує з США товарів на 106 млрд $, у відповідь ввела 25% мито на американські товари, а прем’єр-міністр країни Трюдо закликав співгромадян купувати товари місцевих виробників та відпочивати в Канаді, а не в США.
Президент Мексики Шейнбаум заявила, що проблеми потрібно вирішувати шляхом переговорів, а не тарифами, проте доручила уряду вжити заходів у відповідь, які зокрема включатимуть 25% мито на товари з США.
Введенням тарифів Трамп порушив укладений під час його першої каденції договір МСА про вільну торгівлю з трьома сусідніми північно-американськими країнами. Хоча Канада – не лише дружня до США сусідня країна, але й найближчий союзник по НАТО.
Китай заявив, що підвищення тарифів порушує правила Всесвітньої торговельної організації та пообіцяв подати позов проти США до ВТО за «неправомірні методи роботи», а також вжити заходів для захисту своїх інтересів, наголосивши, що «переможців у тарифних війнах немає».
Трамп переконаний, що нові тарифи оплатять Канада, Мексика та Китай, але фактично за них платитимуть американські споживачі. Вже за 2-3 місяці у США різко виросте інфляція, оскільки на 25% подорожчають товари першої необхідності, тому що 70% овочів та фруктів імпортується з Мексики, дешевий одяг, взуття, побутові товари, комп’ютери та інша електроніка – з Китаю, автомобілі та запчастини – з Канади. Гіганти General Motors та Ford Motor на заводах Мексики виробляють 88% пікапів, що продаються у США. Майже 60% імпортованої США нафти поступає з Канади, а більшість заводів на півночі США працюють саме на ній.
Стрибок інфляції негативно вплине на економіку та може призвести до рецесії. Для стримування інфляції ФРС буде змушена підвищити облікову ставку, через що подорожчають кредити та уповільниться розвиток бізнесу.
Ціни на агропродукцію в Чикаго у п’ятницю знизилися, оскільки ринок не вірив у введення тарифів. Тому вже цього тижня котирування відреагують на нові тарифи у США та вжиті іншими країнами заходи. Проте будь-які зміни торговельних ланцюжків призведуть до скасування поставок, уповільнення економік всіх країн, залучених до суперечок, та падіння цін.
Крім того, Трамп обіцяє ввести мита проти ще одного союзника – ЄС, проте немає навіть натяків на можливе обмеження поставок товарів з рф – одного з основних противників США.
Читайте також
Трамп анонсував нові мита на товари з ЄС і Британії
Сою можна назвати «євроінтеграційною» культурою для України — думка
ЄС попереджає: тарифи США вигідні Китаю, але шкодять світовій торгівлі
Аналітик УкрАгроКонсалт представить ключові тренди та прогнози зернового ринку на ...
Маск повідомив про початок ліквідації USAID
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом