Трамп надасть допомогу фермерам через ризик заходів у відповідь на мита США

Джерело:  IDK

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає можливість термінової фінансової підтримки американських фермерів, які можуть постраждати через заходи у відповідь торгових партнерів США у зв’язку з майбутнім введенням мит з 2 квітня. Про це повідомляє газета New York Times, посилаючись на джерела, знайомі з перебігом обговорення.

У лютому Трамп ввів мито у розмірі 25% на імпорт сталі та алюмінію, включаючи постачання з Євросоюзу. Наприкінці березня він пригрозив ще вищими тарифами на європейські та канадські товари, якщо ці країни об’єднають зусилля у протидії митам. За даними ЗМІ, ЄС очікує запровадження єдиних «двозначних» тарифів з 2 квітня.

«Напередодні планів президента Трампа ввести масштабні мита по всьому світу його адміністрація розглядає можливість нового пакету екстреної допомоги фермерам, які, ймовірно, опиняться серед постраждалих, якщо торгові партнери США вживуть заходів у відповідь», — пише видання.

За інформацією джерел газети, Білий дім уже провів попередні консультації з галузевими лобістами та представниками Республіканської партії, проте переговори поки що знаходяться на початковій стадії, оскільки остаточних рішень щодо тарифної політики ще не прийнято.

Одним із можливих варіантів підтримки розглядається надання компенсацій через міністерство сільського господарства, аналогічно заходам, вжитим під час торгової війни з Китаєм у 2018 році, коли на підтримку фермерів було виділено близько 23 мільярдів доларів.

Цього разу витрати можуть виявитися вищими, оскільки нові мита торкнуться не лише Китаю, а й союзників США — Канади, Мексики, Японії та країн ЄС. Це може призвести до масштабної реакції у відповідь і нових ударів по американському агросектору. Фермери побоюються, що загострення торгового конфлікту спровокує падіння цін на продукцію та втрату зовнішніх ринків.

Як зазначає New York Times, серед варіантів допомоги, що обговорюються, розглядається використання коштів Корпорації з кредитування сільського господарства (CCC), яка має право позичати до 30 мільярдів доларів у Мінфіну США. Однак для збільшення ліміту буде потрібно схвалення Конгресу, де частина республіканців раніше виступала проти таких заходів.

Раніше газета Pais з посиланням на високопоставленого представника ЄС повідомляла, що Брюссель не встановлює жорстких обмежень для заходів у відповідь проти США у разі введення нових тарифів. Крім симетричних дій, Єврокомісія може обмежити доступ американських товарів і послуг на ринок ЄС, а також заборонити компаніям зі США брати участь у тендерах на державні контракти або в проектах, що фінансуються з бюджету Євросоюзу.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!