Товарообіг агропродукцією між Україною та ЄС підскочив на 35%
Оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом у січні-серпні 2022 р. збільшився проти минулорічних показників за відповідний період на 35% і сягнув показника у $9,2 млрд.
Про це поінформував заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.
Водночас, зазначив він, відбулося зростання додатного для нашої країни сальдо до рівня $4,9 млрд, оскільки збільшення вітчизняного експорту (+$2,8 млрд) наклалось на зниження вартості закупівель у представників країн-членів ЄС (-$0,4 млрд).
Головними торговими партнерами в сегменті аграрної продукції для України серед держав цього регіонального об’єднання виступають Польща, Румунія, Нідерланди, Іспанія, Італія, Німеччина, Болгарія та Угорщина. Сукупний оборот України з цими державами складає майже 83%. Однак потенціал у цій сфері щодо решти країн угрупування для нашої держави все ще не вичерпаний, зауважив Микола Пугачов.
Характерною рисою 2022 р., наголосив він, стали помітні зміни у переліку ключових європейських партнерів. До нього додались три країни — Румунія, Болгарія та Угорщина, але вийшла Франція. Це пояснюється зміною наших пріоритетів і відносною безпечністю логістики в умовах російського вторгнення та блокади українських морських портів.
«У нинішньому році показники зовнішньої торгівлі України сільгосппродукцією через війну загалом відстають від рівня 2021 р. Однак вітчизняні агрокомпанії поволі адаптуються до цих складних умов, використовуючи наявні можливості і ресурси для забезпечення успішності експортно-імпортних операцій, насамперед надані нам у європейському векторі діяльності», — додав Микола Пугачов.
Читайте також
Логістичний колапс більше паралізує ринок кукурудзи, ніж затяжні жнива чи вологе з...
Китай відновлює ліцензії на імпорт сої для американських компаній
Нещодавній ажіотаж у сегменті костерів вщух через збільшення пропозиції тоннажу, ф...
У найближчій перспективі на ринках зернових очікується сприятлива кон’юнктур...
Умови для сівби озимих на Одещині сприятливі, запаси вологи поповнились
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом