Ткачов пояснив, чому возити зерно до Південного дешевше, ніж до Одеси і Чорноморська

Різниця у вартості залізничних перевезень до портів Одеси та Чорноморська зумовлена інфраструктурними обмеженнями, а не наданням преференцій певним портам. Про це в кулуарах Black Sea Grain 2025 кореспонденту Latifundist.com розповів заступник директора департаменту комерційної роботи «Укрзалізниці» Валерій Ткачов.
«Я б не сказав, що хтось знаходиться в привілейованому стані. Ситуація дуже проста. Це питання технології перевезення. У нас сьогодні є два шляхи доставки вантажів залізницею до морських портів України . Перший шлях — за маршрутом Помошна-Колосівка, це через відбудований у січні 2025 року залізничний міст біля Вознесенська. Інший — за маршрутом Помошна-Подільськ», — пояснив Ткачов.
Він зазначив, що наразі вантажі до порту Південний прямують коротшим маршрутом Помошна-Колосівка (через Вознесенський міст), тоді як порти Чорноморськ і Одеса обслуговуються через Подільськ. Це пов’язано з обмеженою пропускною здатністю маршруту Помошна-Колосівка, яка ще більше зменшилася через системні удари по енергетичній системі, що спричинило обмеження в електроживленні дільниці.
Внаслідок агресії росії зазнали руйнування значна кількість об’єктів енергетики (електростанції, районні електропідстанції, ПЛ-110 (150)-330 кВ власності НЕК «Укренерго», ДТЕК), що привело до нестабільної роботи енергосистеми України в тому числі і в Одеському, Миколаївському та Кіровоградському регіонах.
«Ми менше фізично пропускаємо там потягів протягом доби, чим було раніше», — додав Ткачов.
Він також підкреслив, що така логістика не є новою.
«До війни, навіть до руйнування мосту, воно завжди так було, завжди Південний підживлювався цією дільницею, тому ми, грубо кажучи, повернулися на довоєнний розподіл підвезення маршрутів», — говорить Ткачов.
Ткачов зауважив, що через порти також експортуються руда і метали.
«Тому, на сьогодні, якщо у нас і виникає додаткова можливість більше пустити потягів по коротшому шляху, ми розуміємо, що маємо волатильність обсягів перевезення за цим маршрутом і нам потрібно її враховувати. Грубо кажучи, завтра збільшиться потік агропродукції на Південний, ми вже не зможемо їх обробляти», — додав Ткачов.
Щодо можливості змінити маршрути або надати додаткових знижок на перевезення до інших портів, Ткачов зазначив, що «Укрзалізниця» не має фінансової можливості надавати такі знижки через дефіцит бюджету, який на початок року становив 24 млрд грн.
Читайте також
Дозвіл ЄС на імпорт ГМО-кукурудзи створить ще більший тиск на українських експорте...
Мита Трампа менше загрожують Україні, ніж втрата торговельних пільг від ЄС, – НБУ
Ціни на фуражний ячмінь в Україні знизились, а на пивоварний – сягнули макси...
Японія розглядає збільшення імпорту сої зі США на тлі тарифних переговорів
«ТАС Агро» розширює співпрацю з міжнародною компанією Posco International
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом