Ситуація з отриманням сходів озимих колосових на Вінниччині вкрай складна
За спостереженнями науковців Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН у Вінницькій області сформувалась вкрай складна ситуація із отриманням сходів озимих колосових культур.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.
За будь-яких обставин на агроценози регіону чекає пізня поява сходів результатом чого буде весняне кущіння, яке, як відомо, поступається осінньому з точки зору формування продуктивних стебел.
Дещо кращою вона є в традиційно посушливих районах – Липовецькому, Могилів-Подільському, де сума вересневих опадів становила відповідно 55 та 54 мм, в той час, як в середньому по області лише 29,3 мм за багаторічної норми 58 мм.
Але і там сходи пшениці озимої посіяної 16-17 вересня на сьогодні є зрідженими і становлять 65-70%, у північній частині області сходи на посівах 16 вересня після ріпаку озимого становлять 55-60%. Офіційний прогноз на першу декаду жовтня, згідно якого дощі мали бути 4 та 7 числа, не виправдався.
На думку вчених Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, для отримання дружних сходів в орному шарі ґрунту потрібно мати продуктивної вологи не менше 20 мм, а за внесення в рядки мінеральних добрив – 25 мм.
Нагадаємо, погодні умови наразі не сприяють появі дружніх сходів озимих зернових. Як повідомлялося, метеорологічне літо у першій декаді жовтня тривало на всій території країни.
Читайте також
Єгипетська агенція Mostakbal Misr планує провести пряму міжнародну закупівлю пшени...
Новий аграрний єврокомісар назвав українське сільське господарство “слоном у...
Алжир провів тендер із закупівлі пшениці
Протести на українсько-польському кордоні призвели до зменшення експорту агропроду...
Ринок ріпаку Польщі рухається за MATIF
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом