Сира пальмова олія цього місяця знову стане дешевшою за соєву — аналітики

Очікується, що цього місяця ціна на сиру пальмову олію (CPO) повернеться до справедливого спреду порівняно з її основним конкурентом — соєвою олією, що триватиме до третього кварталу поточного року, повідомляють аналітики. Це покладе край інверсії цін, що спостерігалася протягом п’яти місяців з листопада.
За словами експертів, конкурентоспроможна ціна, у свою чергу, призведе до зростання імпорту до Індії, яке знижується кілька місяців поспіль, а також до Китаю, який можливо буде закуповувати тропічну олію як альтернативу соєвому, за рахунок обмежень у постачаннях останнього під час тарифної війни, зазначає The Edge Malaysia.
Знижка може зберегтися приблизно до вересня, коли виробництво соєвої олії зазвичай збільшується через сезонні коливання. Соєва олія також використовується як біопаливо в США, і галузь очікує ясності щодо політики країни, що розробляється в даний час, щодо біопалива, яка також може вплинути на обсяг поставок. Зростанню цін на сою також сприяє ескалація торгової війни.
За даними Bloomberg, ф’ючерси CPO у березні впали більш ніж на 10% порівняно з піковим значенням цього року в 4463 рінггітах за тонну, досягнутим 19 лютого. На тлі зниження цін та глобального розпродажу акцій на тлі тарифної істерики індекс плантацій Bursa Malaysia впав більш ніж на 5% з максимуму цього року. Нижчі ціни на CPO вже викликали попит з боку найбільшого імпортера в світі — Індії.
«З кінця березня до початку квітня ми спостерігали деякий купівельний інтерес з боку Індії. Індія більш чутлива щодо ціноутворення. Якщо ця цінова тенденція збережеться, ми можемо очікувати ще більшого попиту на цьому ринку», – повідомляють аналітики.
За даними Ради з пальмової олії Малайзії, в 2024 році Індія імпортувала 3,03 млн тонн малайзійської пальмової олії, що склало 17,9% від загального обсягу експорту Малайзії. Зазвичай CPO торгується з дисконтом до соєвої олії протягом усього року, за винятком короткого періоду у березні чи квітні. Проте з грудня минулого року до березня цей товар протягом рідкісного, але тривалого періоду торгувався з премією по відношенню до соєвої олії, яка в якийсь момент перевищила $100 за тонну.
Ціни підтримувалися побоюваннями щодо постачання з боку провідних виробників Малайзії та Індонезії, а також введенням Індонезією вимоги до біодизельного палива B40, яке потребує використання 40% суміші пальмової олії в дизельному паливі. Ця тенденція змінилася в останні тижні, і на момент написання статті соєва олія торгувалася з премією близько 36 доларів США за тонну по відношенню до пальмового масла. Минулого премія легко перевищувала 200 доларів США за тонну.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві.
Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!
Читайте також
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом