Сильні різдвяні морози у США призвели до спекулятивного зростання цін на пшеницю
Холодний полярний фронт приніс на Середній Захід та Рівнини США морози до -20…-25 оС з сильним вітром та снігопадами, що призвело до спекулятивного зростання котирувань через загрозу пошкодження посівів озимої пшениці, які не вкриті достатнім шаром снігу.
Проте вже з понеділка очікуються плюсові температури, тому котирування виросли лише на 1-2,6%, а загалом торгувалися трохи нижче, ніж рік тому.
У п’ятницю біржові котирування виросли:
- на 1,8% або 5,05 $/т до 285,1 $/т – березневі ф’ючерси на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго (+3,8% за тиждень та -4,9% за рік),
- на 1% або 3,22 $/т до 321,4 $/т – березневі ф’ючерси на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті (+3,6% за тиждень та +2,5% за рік),
- на 1% або 3,49 $/т до 342,4 $/т – березневі ф’ючерси на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі (+2,5% за тиждень але -10,2% за рік),
- на 0% до 309,75 $/т – січневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго (-0,2% за тиждень та -11% за рік),
- на 2,6% або 8 €/т до 311,75 €/т або 330,9 $/т – березневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext (+4,7% за тиждень та +1,9% за рік).
На ціни тиснуть дані FAS USDA про низькі темпи експортних продажів пшениці з США, які за тиждень 9-15 грудня склали лише 334 тис т, а загалом у сезоні 14,44 млн т, тоді як фактичний експорт пшениці за тиждень склав 235 тис т, а загалом у сезоні – 10,24 млн т із прогнозованих на 2022/23 МР 21,09 млн т.
В Аргентині, за даними біржі BAGE, станом на 22 грудня з 78,3% площ намолочено 9,3 млн т пшениці з середньою врожайністю 2,19 /га, що підтверджує песимістичні прогнози урожаю.
Ринок залишається під тиском значної пропозиції російської пшениці, багато якої буде у другій половині сезону. За оцінками агенції Русагротранс, у першій половині 2022/23 МР рф експортує 24 млн т пшениці (на 2,3 млн т більше, ніж за аналогічний період торік) із прогнозованих 43,5 млн т. Якщо раніше в першій половині сезону країна експортувала 65-70% урожаю, то цьогоріч це буде лише 55%.
На тлі зниження курсу рубля експортне мито на пшеницю в рф з 28 грудня збільшиться на 24,8% до 4160,9 руб/т, тоді як індикативна ціна знизиться з 314,4 до 312,8 $/т.
В Україні, за даними Гідрометцентру, станом на грудень майже 65% посівів озимої пшениці знаходилися у доброму або відмінному стані, що відповідає середньостатистичному рівню, тоді як торік стан посівів в цей період був значно гіршим. Теплий грудень покращив стан окремих посівів на півдні завдяки опадам та плюсовим температурам.
Читайте також
Пропустили BLACK SEA GRAIN.KYIV? Отримайте запис та всі матеріали конференції!
Майже вдвічі скоротився обсяг передачі зерна залізницею до Польщі у квітні
В Індії закликають заблокувати імпорт ГМО-продукції зі США на тлі торговельних пер...
Меліорація – стратегічна інвестиція для стабільного агровиробництва
Експорт ріпакової олії з України за виручкою виріс в 30 разів
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом