Світове виробництво сої сягне рекордного рівня — IGC

Джерело:  УкрАгроКонсалт
соя

Міжнародна рада із зерна (IGC) прогнозує рекордне виробництво сої у 2024-25 МР на рівні 418 млн тонн. Це на 5% більше, ніж у попередньому сезоні (396 млн тонн у 2023-24 МР). Основні прирости врожаю очікуються у США та Бразилії.

“З огляду на зростання споживання сої у кормовому, продовольчому та промисловому сегментах, прогнозується рекордна її переробка, а запаси досягнуть нового максимуму — 82 млн тонн, що на 11% більше у річному вимірі”, — йдеться у звіті IGC, опублікованому 20 лютого.

Однак загальний прогноз світового виробництва зернових (пшениця та фуражне зерно) у 2024-25 МР знижено на 3 млн тонн у порівнянні з оцінкою у січні, до 2,301 млрд тонн. Якщо прогноз справдиться, цей показник трохи не дотягне до рекордного врожаю минулого року (2,309 млрд тонн). Основною причиною коригування є погіршення перспектив виробництва кукурудзи в Південній Америці, а також зменшення врожаю сорго.

Споживання зернових у 2024-25 МР, за прогнозами IGC, становитиме 2,334 млрд тонн, що є рекордним показником. Водночас, кінцеві запаси зернових можуть скоротитися на 5% до 576 млн тонн, що стане найнижчим рівнем за останнє десятиліття.

Світова торгівля зерновими, за оцінками ради, знизиться на 1 млн тонн порівняно з минулим місяцем, головним чином через скорочення імпорту сорго та пшениці до Китаю. Очікується, що площі під кукурудзою у новому сезоні зростуть, зокрема серед основних країн-експортерів.

Прогноз балансу попиту та пропозиції рису залишається майже без змін у порівнянні з січневим звітом. Очікується рекордне виробництво, споживання та торгівля цією культурою. У той же час, індекс цін на зернові та олійні культури IGS (GOI) залишився майже на рівні попереднього місяця (221 пункт). Хоча експортні котирування зерна зросли, ціни на рис і сою здебільшого знижувалися, що спричинило загальне зменшення GOI на 2% у річному вимірі.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!