Світове виробництво кормів зростає

Джерело:  IDK

Відповідно до звіту Alltech «Агропродовольчий прогноз на 2025 рік», що включає результати 14-го щорічного дослідження світового виробництва кормів, у 2024 році після застійного 2023 року світове виробництво кормів зросло на 1,2% до 1,39 млрд. тонн.

Це зростання, досягнуте незважаючи на проблеми, включаючи високопатогенний пташиний грип (HPAI), коливання клімату та економічну невизначеність, підкреслює стійкість та адаптивність міжнародної сільськогосподарської галузі, зазначає у своєму звіті компанія Alltech, світовий лідер у галузі харчування тварин та біотехнологій.

У щорічному дослідженні було зібрано дані зі 142 країн та 28 235 комбікормових заводів.

«Аналізуючи дані про виробництво комбікормів та ціни на них, зібрані глобальним відділом продажів Alltech у партнерстві з асоціаціями виробників кормів та офіційними організаціями зі збирання даних, дослідження дозволяє отримати повну картину світового виробництва кормів», – йдеться у повідомленні Alltech. «Ці дані є барометром для всієї тваринницької галузі, виявляючи основні тенденції за видами, регіональні проблеми та можливості для зростання».

Китай знову став головним виробником кормів – 315 мільйонів тонн, що на 2% менше, ніж у попередньому році. Решта країн із першої десятки збільшили виробництво кормів у річному исчислении. До них входять:

  • США (269,6 млн. тонн; зростання на 0,68%)
  • Бразилія (86,6 млн. тонн; зростання на 2,43%)
  • Індія (55,2 млн. тонн; зростання на 4,56%)
  • Мексика (41,4 млн. тонн; зростання на 1,38%)
  • росія (38,4 млн. тонн; зростання на 8,53%)
  • Іспанія (35,9 млн. тонн; зростання на 1,46%)
  • В’єтнам (25,8 млн. тонн; зростання на 3,41%)
  • Туреччина (24,5 млн. тонн; зростання на 4,83%)
  • Японія (24,2 млн. тонн; зростання на 0,14%)

На ці десять країн припадає майже 66% світового виробництва кормів.

У регіональному розрізі Африка та Близький Схід продемонстрували найбільше зростання, збільшивши виробництво на 5,4% до 95,5 млн тонн, проте Alltech зазначила, що цей регіон розпочав свій розвиток із меншої бази, ніж інші регіони.

“Це зростання відображає збільшення обсягів комерційних кормів у секторах птахівництва, жуйних тварин та домашніх вихованців”, – йдеться в повідомленні. «Стабільне зростання виробництва м’яса птиці та яловичини на Близькому Сході, однак, стримується нестачею води та вартістю імпорту».

Азіатсько-Тихоокеанський регіон залишається найбільшим виробником кормів – 533,1 млн. тонн, але в річному обчисленні обсяг виробництва знизився майже на відсоток. На думку Alltech, це зниження значною мірою обумовлено несприятливими факторами в Китаї, а також екстремальними погодними умовами, що продовжуються, надмірною пропозицією і дешевими кормовими альтернативами, які перешкоджають розширенню виробництва.

У Північній Америці, другому за величиною регіоні-виробнику кормів, спостерігалося невелике зростання (0,6%, 290,7 млн ​​тонн) виробництва яловичини, птиці та свинини, яке було компенсовано впливом вірусу HPAI (у несучок та індиків) та стагнацією виробництва в аквакультурі.

Зростання виробництва кормів для свиней, яловичини та аквакультури призвело до збільшення загального обсягу виробництва кормів у Європі на 2,7% (267,8 млн тонн), проте, на думку Alltech, структурні обмеження, включаючи політику сталого розвитку та скорочення поголів’я, стримуватимуть подальший розвиток.

Другим за величиною приросту за рік став регіон Латинської Америки, де виробництво збільшилося на 3,6% до 198,4 млн. тонн.

“У цьому регіоні спостерігалося значне зростання, зумовлене високим попитом на м’ясо птиці, свинину та яловичину, а також сприятливими умовами на експортних ринках”, – йдеться в повідомленні Alltech.

Океанія — найменший регіон-виробник кормів — у 2024 році досягне 11 млн. тонн, збільшившись на 2,5% порівняно з 2023 роком.

У 2024 році збільшилося виробництво кормів для птиці, яловичини та молочних продуктів, тоді як виробництво кормів для свинарства та аквакультури знизилося, йдеться у звіті.

Виробництво кормів для птиці збільшилося як для бройлерів (385,4 млн. тонн; зростання на 1,8%), так і для несучок (173,3 млн. тонн; зростання на 1,4%). За даними Alltech, корм для бройлерів залишається найбільшим видовим сегментом, частку якого припадає майже 28% від загального обсягу кормів у світі.

Як «бюджетний» варіант білка, бройлерна галузь виграє від стрибків цін на червоне м’ясо», — заявили в Alltech. Доступність м’яса стимулювала попит в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні та Латинській Америці, а підвищення доходів населення сприяло зростанню в Африці». Незважаючи на те, що HPAI була постійною проблемою для птахівництва, обсяги кормів для бройлерів можуть продовжити помірне зростання цього року завдяки доступності м’яса бройлерів та можливостям експорту».

По несушках повільне зростання на 1,4% відображає проблеми, з якими стикається галузь, включаючи порушення, спричинені пташиним грипом, та надлишок пропозиції у деяких регіонах, зазначає Alltech.

«Проблеми з хворобами призвели до того, що в Північній Америці відбулося саме різке зниження виробництва через скорочення поголів’я», – заявили в Alltech. в Латинській Америці та Африці.

«Хоча загроза HPAI, як і раніше, зберігається в різних регіонах, розробка вакцин та покращення заходів біобезпеки можуть допомогти знизити втрати та зберегти глобальний сектор несучки на траєкторії зростання».

Світове виробництво кормів для свиней у 2024 році знизилося на 0,6%, до 369,2 млн. тонн. продиктовані тим, наскільки успішно виробники у кожному регіоні продовжували відновлюватися після спалахів африканської чуми свиней (АЧС), а експортний попит дозволив Європі та Латинській Америці повернути втрачені позиції, повідомляє Alltech.

«Респонденти опитування розділилися у своїх прогнозах щодо виробництва кормів для свиней, де зафіксовано найвищий рівень песимізму серед усіх сегментів кормовиробництва», — йдеться у повідомленні Alltech.

Значне зростання спостерігалося в тоннажі молочних кормів, яке збільшилося на 3,2% до 165,5 млн тонн завдяки активному споживчому попиту, сприятливим цінам на молоко і переходу до більш інтенсивних методів господарювання. Північної Америки виробництво залишалося стабільним.

«Незважаючи на різні проблеми, починаючи від хвороб і закінчуючи нестабільними погодними умовами, світовий молочний сектор продовжує демонструвати високу стійкість і потенціал зростання», – заявили в Alltech.

Тоннаж кормів для яловичини збільшився з 131,6 млн. тонн у 2023 році до 134,1 млн. тонн минулого року, що відображає глобальне зростання на 1,8%.

«Крім того, дефіцит кормів в деяких регіонах Північної Америки, Латинської Америки та Австралії змусив виробників великої рогатої худоби більшою мірою покладатися на комерційні корми», — зазначили в Alltech.

Світове виробництво кормів для сектору аквакультури в 2024 році трохи знизилося – на 1,1% – до 52,9 млн тонн, продовжуючи тенденцію до зниження, яка вперше проявилася в 2023 році.

«На жаль, значне скорочення в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та Північній Америці, викликане хворобами, екстремальними погодними явищами, тиском на витрати та низькими ринковими цінами, негативно позначилося на всьому секторі», — заявили в Alltech. Потенційне відновлення виробництва креветок та пелагічних риб в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні залежатиме від стабілізації цін та покращення біобезпеки».

Дані про виробництво комбікормів та ціни на них, представлені в Alltech Agri-Food Outlook 2025, були зібрані у першому кварталі 2025 року за сприяння комбікормових заводів, промислових та державних організацій у всьому світі.

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!