Світ гостро відчує продовольчу кризу в середині липня – Сольський

Уже в середині липня світ почне гостро відчувати продовольчу кризу, спровоковану війною росії проти України. І всі основні світові організації, які повинні вирішувати та передбачати такі кризи, не до кінця розуміють об’єми нинішніх проблем.
Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
За словами міністра, Україна не вивезла ще 5-10 млн т пшениці цього урожаю, як було заплановано раніше. Україна не зможе засіяти в тому об’ємі, в якому хотіли на наступний рік. Це відчують усі ринки.
«Я думаю, що світ почне гостро це відчувати десь в середині липня, тому що багато країн Північної Африки, арабських країн, країн Південно-східної Азії досі споживають те, що закупили раніше, ті резерви, які сформовані. У них іще є гроші щось дотувати, щось здешевити. Але вони усі чекають нового врожаю. Як і в будь-якій ситуації, кожен надіється на краще. Мовляв, якось саме вирішиться. Але ж ми розуміємо, що саме не вирішиться», — підкреслив Микола Сольський.
За його словами, рівно через два місяці усі побачать, що зерна з України немає й альтернативи у світі особливої не буде. Микола Сольський порівнює ситуацію з нафтою, обсяг експорту якої неможливо різко, за місяць, наростити.
«Уся північна півкуля вже пройшла посівну. Американський та канадський фермери вже засіяли усе кукурудзою, соєю та чимось іншим. Вони не будуть переорієнтовуватись на серпень на інші культури», — додав Микола Сольський.
Міністр прогнозує, що такий ціновий цугцванг почнеться саме у липні і багато країн зрозуміють, що, попри те, як далеко вони розташовані від нас, від лінії фронту з росією, вони все одно платять за цю війну.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Відверто про сезон 2024/25 та очікування на 2025/26
ЄС та Україна досягли згоди щодо оновлення угоди про вільну торгівлю, – євро...
На Кіровоградщині розпочалися жнива
Аналітики прогнозують збільшення світового врожаю пшениці у 2025/26 МР. Це стримає...
Румунія услід за Молдовою продовжила ліцензування імпорту агропродукції з України
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом