Стрімке погіршення вологозабезпечення пізніх культур спостерігалося в південних, східних та місцями центральних областях

У першій декаді липня в Україні переважала тепла, в окремі дні спекотна погода. У найжаркіші дні декади у більшості областей максимальна температура повітря була близькою до абсолютних максимумів температури, зафіксованих в Україні у першій декаді липня за всю історію спостережень, в окремих районах західних, центральних, Миколаївської, Харківської та Сумської областей максимуми були перевершені на 1-2°С.
Про це повідомляє Укргідрометцентр.
Опади, в основному у вигляді зливових дощів, часом з крупним градом та сильними поривами вітру, відмічалися у західних, окремих районах північних, центральних та східних областей. На решті території країни було сухо або кількість опадів була незначною, тривав жорсткий дефіцит опадів.
В останні дні декади територією багатьох районів західних, окремих районів центральних та північних областей пройшли активні атмосферні фронти, які обумовили місцями сильні дощі у супроводі гроз та штормового вітру, подекуди спостерігався град різного діаметру. Відмічено історично велику кількість опадів, як добового максимуму, так і їх суми за декаду на Львівщині та Тернопільщині. Погодні умови завдали збитків сільськогосподарським посівам, спостерігалося підвищення рівня води у річках, підтоплення господарських будівель, обрив ліній електропередачі, падіння дерев.
Жарка погода у першій декаді липня була малосприятливою для формування урожаю пізніх сільськогосподарських культур, городини та овочевих. У південних, східних та місцями центральних областях тривалий дефіцит ефективних опадів та посилення суховійних явищ обумовлювали стрімке погіршення вологозабезпечення посівів пізніх культур. На багатьох площах у денні години відмічалося в’янення рослин с.-г. культур, місцями на півдні – засихання та повна загибель рослин соняшнику від засухи.
У деяких районах західних областей через сильні зливи у супроводі шквалистого вітру було відмічено локальне полягання та замулення посівів, місцями пошкодження рослин градом, розповсюдження грибкових захворювань на рослинах.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
Бізнес-плани, ТЕО, Due Diligence — професійна підтримка інвесторам та аграріям
УкрАгроКонсалт півдищує прогноз врожайності олійних культур у Румунії
Кабмін вніс зміни до програми 5-7-9
Котирування на пальмову олію зросли завдяки нафті, але високі запаси в Малайзії ст...
Аграрії Дніпропетровщини зібрали понад 282 тисячі тонн ранніх культур
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом