Ставки фрахту для Азовського та Чорного моря знижуються, проте затримка інспекцій росіянами збільшує збитки українських експортерів
У другій половині сезону торговельна активність на зернових ринках традиційно зменшується, що призводить до зниження цін на фрахт судів та агропродукцію. Через бойові дії та блокування портів росіянами вартість фрахту судів до українських портів у 2-3 рази вища, ніж до російських, що збільшує збитки вітчизняних експортерів.
За даними видання USM, ставки фрахту відправок костерами знизилися для портів Чорного моря – до 35,15 $/т, для портів Азовського моря – до 58,01 $/т, для відправок хендісайзами для портів Чорного моря – до 31,7 $/т, тоді як ставки відправок панамаксами виросли до 26,61 $/т.
Наразі вартість відправки партій зерна складає:
- 36 $/т для відправки 25-30 тис т пшениці або кукурудзи з портів Одеси та Чорноморська до Східного Середземномор’я,
- 54,5 $/т для відправки 5-6 тис т пшениці або кукурудзи з Рені до Бейруту (Ліван) або Мерсіну (Туреччина),
- 59,5 $/т для відправки 60-70 тис т кукурудзи з портів Великої Одеси до Китаю.
Минулого тижня робота зернового коридору була призупинена через саботаж огляду судів російськими інспекторами. ЇЇ вдалося поновити, але експорт агропродукції за 10 днів квітня склав лише 800 тис т, тоді як за такий же період у березні було відвантажено 1,7 млн т.
На всіх майданчиках рф нагадує, що роботу зернового коридору продовжено лише до 17 травня, тому трейдери не ризикують фрахтувати судна на другу половину травня, що негативно впливає на закупівельні ціни.
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом