Стан пізніх теплолюбних культур складний через надто повільний їх ріст

За даними Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН в центральному Лісостепу аномально холодний травень цього року вніс дуже небажані корективи в існуючу систему взаємостосунків між біологічними особливостями культури, зокрема – вимогами до тепла і погодними умовами.
Про це йдеться в аналітичні довідці НААН.
Різко уповільнилось проростання насіння сої, поява її сходів та початковий ріст і розвиток. Зростає тривалість знаходження насіння в холодному ґрунті. Гальмується ріст кукурудзи, що може негативно позначитись на гібридах. При цьому спостерігається активізація росту бур’янів, хімічна боротьба з якими ускладнюється частими дощами.
Не дивлячись на покращення режиму вологи, загальний стан агроценозів, особливо пізніх теплолюбних культур, оцінюється як складний через надто повільний їх ріст і розвиток та неможливість своєчасного застосування необхідних технологічних операцій.
Певне ускладнення ситуації спостерігається і на посівах озимих. Складність обумовлена не стільки дефіцитом ефективного тепла, скільки труднощами в своєчасному дотриманні технологічних операцій через часті практично щоденні дощі. Інтенсивний хімічний захист посівів озимих колосових та ріпаку від хвороб значно ускладнився.
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Найцікавіше з програми — вже тут!
На експорті м’яса птиці за 4 місяці Україна заробила на 19,5% більше
Індія запроваджує обмеження на запаси пшениці для стабілізації цін
Агроекспорт вантажівками продовжує збільшуватись і дешевшати
Малайзія розпалює «дипломатію тушкованого м’яса» за допомогою пальмового жир...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом