Стан перезимівлі озимих на Поліссі добрий

состояние посевов

У Волинській державній сільськогосподарській дослідній станції ІК НААН проаналізували стан перезимівлі озимих зернових культур. За даними науковців, рослини озимих зернових культур перебувають у фазі кущення (ВВСН 13-21) та відносного спокою.

Про це повідомляє пресслужба дослідної станції.

Відбір монолітів озимих культур з визначення життєздатності рослин, проведений науковими співробітниками 24 січня, вказує на те, що стан перезимівлі озимих культур добрий, загибелі рослин не спостерігається. Вони мають позитивну регенераційну здатність при відновленні вегетації.

Станом на 15 березня життєздатність посівів озимих зернових культур становить для пшениці м’якої озимої – 93-98%, для тритикале озимого – 96-99%, жита озимого – 95-98%, для ріпаку (залежно від строків сівби) – 86-97% життєздатних рослин.

За даними Укргідрометеоцентру в зоні Полісся середнє багаторічне значення температури повітря у січні місяці становило – 0,4°C, максимальне значення +9°C, а мінімальне – 16°C. У лютому (станом на 23.02.2022 р.) середнє значення температури повітря +2,3°C, максимальне значення +9°C, а мінімальне – 4,2°C.

При цьому кількість опадів у західних областях у січні становила 130-140% та у лютому – 80-90% відносно кліматичної норми.

У період інтенсивного похолодання у другій половині декади лютого, мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущення озимих культур у найхолодніші ночі знижувалася до 1-8°C морозу, що значно вище критичної температури вимерзання, навіть при відсутності снігового покриву.

Візуальний аналіз життєздатності рослин у польових умовах свідчить про те, що лише в окремих сортів пшениці озимої відмічається незначне ушкодження листкових пластинок, які зможуть швидко відновитися за підвищення температурного режиму після відновлення весняної вегетації. Стан перезимівлі озимих культур оцінюється як добрий, загибелі рослин не спостерігається. Відбувається формування молодих корінців.

Рекомендується якнайшвидше підживлення озимих азотними добривами (аміачна селітра, сульфат амонію, карбамід).

Нагадаємо, аграрії Буковини на 75-85% забезпечені МТР для посівної, а на Рівненщині вже підживили третину озимих.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!