США не відкидають «військові рішення» для забезпечення експорту українського зерна — WSJ
США розглядають різні варіанти, як забезпечити експорт зерна з України після зриву «зернової угоди», зокрема «військовий» для захисту суден, пише The Wall Street Journal у вівторок, 15 серпня.
У матеріалі сказано, що США обговорюють із Туреччиною, Україною та її сусідами розширення альтернативних маршрутів експорту українського зерна. План, який підтримує Вашингтон, передбачає, щоб до жовтня Україна могла експортувати Дунаєм 4 млн тонн зерна на місяць. Значну частину зерна відправлятимуть річкою і через Чорне море до прилеглих румунських портів, а потім переправлятимуть в інші пункти призначення. Як пише WSJ, «хоча цей маршрут повільніший і дорожчий, він міг би стати альтернативою Чорноморському коридору».
Газета зазначає, що такий підхід США показує, що вони разом з Україною та її європейськими партнерами готуються до сценарію, за якого країна-агресор Росія не повернеться до зернової угоди вчасно для експорту українського літнього та осіннього врожаю.
«США розглядають усі потенційні варіанти, зокрема військові рішення, для захисту суден, які прямують в українські порти на Дунаї та з них, сказав представник Вашингтона, але відмовився конкретизувати ці варіанти або повідомити, які країни братимуть у цьому участь», — сказано у статті.
За словами американських чиновників, вони обговорюють, як підвищити ефективність дунайського маршруту, зокрема дозволити прохід більшим суднам, звільнити місце для стоянки тощо. Але глава Бюро USAID у справах Європи та Євразії Ерін Елізабет Маккі раніше заявила, що ці зусилля не замінять чорноморські порти і є лише «тимчасовою альтернативою». Дунайський маршрут залишився єдиним шляхом експорту зерна через Чорне море після зриву Росією зернової угоди.
Читайте також
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
Цього року по всій Україні немає навіть 50% оборотності елеваторів — Нікітюк
У Європі накопали більше картоплі попри меншу врожайність
МХП купив дві логістичні компанії
Китай знизив прогноз виробництва кукурудзи на 2024/25 МР
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом