США і Китай домовилися про 90-денне призупинення додаткових мит
США та Китай досягли тимчасової угоди про 90-денне призупинення додаткових мит у двосторонній торгівлі. Про це повідомляє Білий дім.
Як зазначається, США знижують тарифи на китайські товари з 145% до 30%, а Китай – на американські з 125% до 10%.
Рішення ухвалили після дводенних перемовин у Женеві. США залишать базову ставку мита на рівні 10%, призупинивши 24 відсоткові пункти додаткових тарифів, а Китай, окрім зниження мит, скасує частину нетарифних обмежень, запроваджених з квітня.
Угода спрямована на стабілізацію економічних відносин між двома найбільшими економіками світу та відкриває шлях для подальших переговорів.
Сторони також домовилися створити постійний механізм обговорення торговельних питань. Від США переговори очолять міністр фінансів Скотт Бессент і торговий представник Джемісон Грір, від Китаю – віцепрем’єр Держради Хе Ліфен. Зустрічі відбуватимуться почергово у США, Китаї або в третій країні.
Біржі на угоду між США та Китаєм відреагували зростанням. Зокрема, ф’ючерси Dow підскочили більш ніж на 2%, S&P 500 — майже на 3%, Nasdaq Composite — на 3,5%. Азійські ринки також зросли, а гонконгський індекс Hang Seng збільшився на понад 3%.
Нагадаємо, що у суботу, 10 травня, США та Китай на рівні міністрів розпочали у Женеві переговори щодо врегулювання торгової війни.
11 травня відбувся другий раунд перемовин між країнами у Женеві.
Читайте також
Реліз – 17 грудня! Прогноз урожаю та навігатор цін 2026/27
Жнива в Україні завершуються: загальний врожай наразі перевищує 56 млн т
Пшениця демонструє найгірший тиждень з червня на тлі глобального профіциту
На обговорення винесли зміни в оподаткуванні, які плануються з 2027 року
«Соєвий GPT» привів міністерство сільського господарства Південної Кореї до незруч...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом