Сприятлива погода у США та дефіцит опадів в Канаді, Європі, Чорноморському регіоні та Австралії впливатимуть на ринки цього тижня

Джерело:  GrainTrade

На Середньому Заході та Рівнинах США погодні умови залишаються сприятливими для розвитку сг культур. Помірні температури з періодичними зливами, які спостерігалися минулого тижня, найближчими днями продовжать покращувати стан посівів пшениці, кукурудзи та сої, що буде тиснути на біржові ціни.

Минулого тижня в канадських преріях пройшли опади, але їх кількість була меншою за потрібну. Цього тижня очікуються додаткові дощі, але вони не дійдуть до півдня та сходу, що посилить занепокоєння щодо розвитку посівів пшениці та ріпаку, а також спекулятивний тиск на ціни.

Зменшення інтенсивності опадів на півдні Бразилії дозволило активізувати збирання другого врожаю кукурудзи, а суха погода цього тижня сприятиме прискоренню робіт та нарощуванню поставок кукурудзи на світовий ринок, що продовжить тиснути на ціни фуражного зерна.

Спекотна та суха погода  останніх двох тижнів в Європі сприяла висиханню озимих культур та початку збирання врожаю, але негативно вплинула на посіви пізніх культур, особливо кукурудзи. Вже з вихідних фронт принесе дощі з півночі до південних районів, де протягом усього тижня потужні зливи будуть покращувати стан посівів кукурудзи, сої та цукрових буряків.

Минулого тижня в Чорноморському регіоні, особливо на південному заході рф, пройшли окремі дощі, які покращили стан посівів напередодні збирання озимої пшениці, врожайність якої у ростовській області та краснодарському краї нижча за минулорічну, а у ставропольському краї – вища. Підвищення температур до 33-35 оС цього тижня дозволить прискорити збирання озимих.

Фронт, що рухається з півночі Європи, може цього тижня принести дощі в Україну, особливо у західні та центральні райони, що буде сприяти розвитку посівів пізніх культур та трохи відтермінує початок збирання культур ранньої групи. Але південні регіони залишаться без опадів, що продовжить негативно впливати на потенціал врожайності соняшника.

За даними Укргідрометеоцентру, посіви кукурудзи та соняшника в Україні загалом перебувають у гарному стані, незважаючи на дефіцит вологи у південних та східних регіонах, проте на окремих ділянках південних регіонів спостерігається пожовтіння листя різних ярусів через нестачу продуктивної вологи в ґрунті.

Основні райони вирощування озимої пшениці, ячменю та ріпаку в Австралії залишаються надто сухими, але є надія, що найближчими тижнями фронти принесуть туди опади. Це буде критично важливим для посівів, оскільки пшениця та ріпак наступного місяця вступають у стадії старту вегетації.

У центральному Китаї щонайменше до середини липня триватимуть зливи та грози, які підвищать зволоженість ґрунту та будуть запобіганню надмірному підвищенню температур. Це має покращити умови для вирощування кукурудзи та сої. В інших частинах країни загалом зберігаються сприятливі погодні умови.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!