Сою можна назвати «євроінтеграційною» культурою для України — думка
Додаткова потреба у сої для Євросоюзу у 2024/2025 МР становить 33 млн т. Про це розповів Володимир Пугачов, виконавчий директор Асоціації «Дунайська Соя» у Східній Європі, пише SuperAgronom.com.
За його совами, ця ситуація робить ЄС критично залежним від імпорту сої. І тут Україна є важливим партнером для ЄС. Оскільки це єдина країна, яка розташована близько, безпосередньо на Європейському континенті, і спроможна виростити 6 млн т сої, як це було у 2024 році.
«Зазначу також, що соя — це єдина культура, по якій не було жодних претензій у всіх наших сусідів під час різних торговельних суперечок. По пшениці, по ріпаку, по кукурудзі — всі ці товари включені в так звані переліки, де може бути застосовано екстрене гальмування автономних торговельних преференцій. Але на сою ніколи не було ні імпортних обмежень, ні експортних обмежень. Тому що, повторюсь, це єдина культура, по якій до України немає питань навіть з популістично-політичних точок зору. За винятком ситуації зі Словаччиною, але це особливий політичний випадок», — сказав Пугачов.
Він зазначив, що сою можна назвати «євроінтеграційною» культурою, яка «дасть змогу Україні долучитись до зниження імпортозалежності ЄС».
Читайте також
Стартує прийом заявок на дотації за корів, кіз та овець: підтримка надається не всім
Трансформація світового товарного ринку. Макро- та мікроекономічні фактори та виклики
Трамп анонсував нові мита на товари з ЄС і Британії
ЄС попереджає: тарифи США вигідні Китаю, але шкодять світовій торгівлі
Аналітик УкрАгроКонсалт представить ключові тренди та прогнози зернового ринку на ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом