Соєві боби на CBOT закрилися зниженням

Джерело:  Oilworld
доллар

За словами аналітиків ринку, ф’ючерси на сою на товарній біржі Чикаго в понеділок пережили нестабільний день торгів після того, як Міністерство сільського господарства США повідомило, що 1 вересня запаси сої досягли чотирирічного максимуму.

Проте, за словами трейдерів, запаси сої не виправдали очікувань аналітиків, що надало ф’ючерсам певну підтримку у середині сесії.

Листопадові ф’ючерси на соєві боби на CBOT знизилися на 8 3/4 центи до 10,57 долара за бушель.

Найактивніший грудневий соєвий шрот завершив день зі зниженням на 2,50 долара до 341,60 долара за коротку тонну, тоді як жовтневий ф’ючерс на соєвий шрот завершив день зі зростом на 0,60 долара за 344,30 долара за тонну.

Ф’ючерси на соєву олію на CBOT пішли проти загальної тенденції: базовий грудневий контракт зріс на 0,95 цента до 43,31 цента за фунт.

Міністерство сільського господарства США підтвердило приватні продажі 116 000 тонн соєвих бобів із США до Китаю у 2024/25 маркетинговому році.

Запаси сої склали 342 млн бушелів, що на 29% більше, ніж роком раніше, повідомило Міністерство сільського господарства США у понеділок у квартальному звіті про запаси. Аналітики чекали на 351 млн бушелів сої, згідно з опитуванням Reuters.

Міністерство сільського господарства США скоректувало врожай сої у 2023 році до 4,162 млрд бушелів у порівнянні з попередньою оцінкою в 4,165 млрд бушелів.

За даними консалтингової компанії AgRural, у Бразилії станом на четвер посів сої було завершено на 2%, що нижче за торішній показник у 5,2%.

CBOT повідомила про 11 поставок за жовтневими ф’ючерсними контрактами на соєвий шрот у перший день повідомлення та про відсутність поставок за жовтневими ф’ючерсами на соєву олію.

Аналітики, опитані агентством Reuters, підрахували, що переробка сої в США в серпні, ймовірно, впала до майже трирічного мінімуму в 5,028 млн. коротких тонн, або 167,6 млн. бушелів, напередодні щомісячного звіту Міністерства сільського господарства США, який має бути опублікований Вівторок.

Цього тижня на більшій частині Середнього Заходу США очікується тепла та суха погода, що сприятиме посусі та збиранню врожаю кукурудзи та сої, йдеться у замітці компанії Maxar, яка займається космічними технологіями.

Ф’ючерси на пшеницю на товарній біржі Чикаго в понеділок закрилися зростанням на тлі ознак технічної торгівлі, що зберігаються побоювання з приводу поганої погоди, яка може завдати шкоди світовому виробництву, а також після того, як Міністерство сільського господарства США знизило виробництво пшениці в США в порівнянні з попереднім прогнозом, повідомили аналітики ринку.

Грудневий ф’ючерс на м’яку червонозерну пшеницю озиму на CBOT виріс на 4 центи до 5,84 долара за бушель.

Грудневий ф’ючерс на тверду червонозерну пшеницю озиму на Канзас-Сіті зріс на 7 центів до 5,83-3/4 долара за бушель, а грудневий ф’ючерс на яру пшеницю на MGEX востаннє торгувався з підвищенням на 11 центів до 6,1 / 4 долари.

Запаси пшениці у США становили 1,986 млрд бушелів 1 вересня, що на 12% більше, ніж роком раніше, повідомило Міністерство сільського господарства США у своєму квартальному звіті про запаси у понеділок. Аналітики чекали на 1,973 млрд.

В іншому звіті Міністерство сільського господарства США оцінило виробництво пшениці в США в 1,971 млрд. бушелів, знизившись з попереднього прогнозу в 1,982 млрд. Аналітики чекали 1,966 млрд.

Працівники портів на сході США і на узбережжі Мексиканської затоки повинні були оголосити страйк менш ніж через 12 годин, при цьому на даний момент не заплановано жодних переговорів, щоб запобігти страйку, який загрожує зупинити контейнерні перевезення з Мена до Техасу і коштує економіці 5 мільярдів доларів. на день.

Ф’ючерси на кукурудзу на товарній біржі Чикаго в понеділок зросли до більш ніж тримісячного максимуму на тлі новин про колосальні запаси кукурудзи в США, які все ще не виправдали торгових очікувань.

За даними щоквартального звіту Міністерства сільського господарства США, опублікованого в понеділок вранці, запаси кукурудзи станом на 1 вересня становили 1,76 млрд бушелів, що на 29% більше, ніж роком раніше, і досягли чотирирічного максимуму.

Однак, як показало опитування Reuters, аналітики очікували, що врожай кукурудзи становитиме 1,844 млрд. бушелів.

Аналітики ринку заявили, що звіт Міністерства сільського господарства США, мабуть, відображає вищий, ніж очікувалося, попит на зерно, включно з недавнім попитом на експорт кукурудзи з Мексики.

«Я думаю, що загалом кінцеві запаси кукурудзи зменшуються, а не збільшуються. Це означає, що ви балансуєте у бік зростання, а не зниження», – сказав Дон Руз, президент US Commodities Inc в Уест-де-Мойні, штат Айова.

CBOT найактивніша кукурудза зросла на 6-3/4 цента до $4.24-3/4 за бушель. Раніше під час сесії контракт торкнувся $4.27-3/4 за бушель, найвищої ціни з 28 червня.

Ф’ючерси на канолу трималися вище 600 канадських доларів за тонну, піднявшись з майже чотирирічного мінімуму в 542 канадських долари 13 вересня, що було обумовлено високим попитом і побоюваннями з приводу постачання.

Станом на 22 вересня експорт канадського каноли досяг 1,676 млн. тонн, що на 240% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Тим часом, за даними Міністерства сільського господарства та агропродовольства Канади, прогнози вказують на те, що до кінця 2024–2025 маркетингового року кінцеві запаси знизяться до 2,5 млн. тонн порівняно з більш ніж трьома мільйонами тонн у липні.

Крім того, несприятливі погодні умови в Європі значно знизили прогнози виробництва зернових та олійних культур у 2024 році, що підвищило привабливість канадського ріпаку для європейських покупців.

Однак невизначеність, спричинена торговельною суперечкою з Китаєм, може вплинути на стійкість цього попиту, що змусить трейдерів шукати альтернативні можливості експорту.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!