Шрот з ГМО-ріпаку Україна зможе експортувати на ринки Європи

У випадку, якщо в Україні дозволять імпортувати ГМ-ріпак для переробки, вироблений з нього шрот можна буде експортувати на ринки Європи. Про це в коментарі Latifundist.com розповів голова Ради директорів групи AllSeeds В’ячеслав Петрище.
«Давайте самі себе не обманювати — ми країна ГМО. Ну окей, ми хочемо продовжувати займати позу страуса, ми хочемо вдавати, що ми не ГМО, мати цей статус і так далі. То припустимо, хоча наголошую, для мене особисто, це нонсенс. Треба визнати, що в нас є і те, й інше, є ГМО і є не ГМО», — наголосив Петрище.
За його словами, весь шрот, вироблений на заводі AllSeeds є ГМО.
При цьому, на ринки, де ГМО-продукція заборонена, наприклад, у Китай, український шрот не постачається.
«У Китаї принципово не приймають ГМО, тому ми туди і не відвантажуємо», — пояснив переробник.
Інша справа — ринки Європи. В ЄС ГМО-продукція дозволена, а отже, український шрот там охоче купують.
«У Європі не заборонено використовувати ГМ-шрот. Ми самі експортуємо його в ЄС, і в сертифікатах відкрито вказуємо, що це ГМО-продукція», — зазначив Петрище.
За його словами, минулих сезонів завод переробив близько 150 тис. т ріпаку, отримавши майже 100 тис. т шроту, і весь цей обсяг продав до Європи. Він весь був ГМ.
«У нас його немає цього статусу (країни, яка не виробляє ГМ-продукцію». Не обманюйте себе», — сказав Петрище.
Переробник також наголосив, що в Україні наразі майже ніхто не проводить фільтрацію насіння за ознакою ГМО чи не-ГМО.
Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!
Читайте також
BLACK SEA OIL TRADE-2025: Нові правила, старі ризики – що чекає торгівлю зер...
Українські аграрії повністю забезпечені ЗЗР
Продажі сої в Аргентині різко зросли перед підвищенням експортного мита
Переробники стримують закупівлі соняшника, очікуючи вигідніших умов на старті сезону
Геополітична напруга на Близькому Сході б’є по бразильських фермерах
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом