Європейські країни не приєдналися до зернових протестів поляків
Анонсовану напередодні участь фермерів інших європейських країн у польській акції протесту станом на вечір 18 лютого не підтверджено.
Як йдеться в повідомленні Державної митної служби, рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску Дорогуськ — Ягодин 18 лютого було повністю заблоковано в обидва боки польськими фермерами, які проводять на під’їзних шляхах перед Дорогуськом масштабну акцію протесту.
«Всупереч обіцянкам мітингувальників пропускати швидкопсувні, небезпечні або гуманітарні вантажі, відтоді кордон не перетнула жодна вантажівка», — йдеться в повідомленні.
Водночас пропуск рейсових автобусів здійснювався у звичайному порядку, без черг.
«З полудня 18 лютого польські протестувальники намагалися перешкоджати руху поїздів на залізничних коліях у Дорогуську, що може бути фальстартом акції, анонсованої раніше на 20 лютого», — зазначають у Держмитслужбі.
Раніше повідомлялося, що на тлі загальнонаціонального страйку, який оголосили польські фермери, 11 лютого біля пункту пропуску Дорогуськ на кордоні з Україною поляки пошкодили українські вантажівки і висипали з них зерно. При цьому в Польщі заявили про намір перевірити все транзитне зерно з України.
Посол України у Варшаві Василь Зварич назвав ці дії «ганебним і образливим злочином», заявивши, що українські дипломати звернулися до польської поліції. Правоохоронці почали розслідування.
Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський вибачився за розсипане на кордоні польськими фермерами українське зерно.
Поляки, своєю чергою, натякнули на оприлюднення «шокуючої інформації» про імпорт українського зерна. Вони заявили, що польський уряд має намір оприлюднити новий список імпортерів українського зерна і наразі шукає правові підстави для цього.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом