Ще до війни через неефективну логістику аграрії втрачали близько $20 на кожній тонні зерна — експерт
Ще до війни в Україні були суттєві обмеження логістичних можливостей з вивезення зернових. Експерти логістичної компанії GEFCO оцінювали втрати українських виробників зерна через неефективну логістику на рівні $20 на кожній тонні, що за оцінками Світового банку призводило до недоотримання аграріями від $0,6 до $1,6 млрд на рік.
Такі розрахунки навів у своїй статті на Latifundist.com автор проєкту «Велика агропереробка» Олександр Бататін.
«За деякими розрахунками, щороку приблизно на 20% не задовольнявся попит на перевезення зерна. Це орієнтовний потенціал тільки для переробки зернових, який, ймовірно, буде справедливим і для післявоєнного періоду», — пише Олександр Бататін.
Він зазначив, що війна загострила проблеми логістики через блокування українських портів, і в країні знову піднімається дискусія про способи вирішення проблеми. Автор блогу вважає, що в Україні необхідно ініціювати створення мережі комплексів переробки агропродукції на основі промислових біотехнологій.
На думку Олександра Бататіна, розвиток цього напряму господарської діяльності дозволить ліквідувати дисбаланс продовольчої безпеки Україні і критичну залежність виробників від імпортних поставок багатьох компонентів, важливих для харчової промисловості та виробництва кормів. Наприклад, можна виробляти лимонну кислоту та лізин.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
УЗ незабаром представить концепцію зміни тарифів на перевезення вантажів
Скасування Китаєм податкових пільг на експорт UCO пальмової олії стимулюватиме вну...
Зеленський підписав “невідкладний” закон про підвищення податків
У третьому кварталі попит на землю зріс і за кількістю угод, і за розмірами ділянок
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом