Саботаж російської інспекційної групи призводить до зростання черги зернового коридору
Кількість суден, які чекають проходу по зерновому коридору, збільшилася до 145 через саботаж інспекційної групи з Росії. Відповідно до інформації, наданої Міністерством інфраструктури України, минулого тижня кількість суден, які прибули для завантаження зерном, продовжувало скорочуватися, в той час як число суден у черзі наростало через перешкоди, створені російськими інспекторами в СКЦ.
Минулого тижня чорноморські порти України прийняли тільки 16 суден, в той час як на попередньому тижні було прийнято 25 суден. Всього було експортовано 1,1 мільйона тонн української агропродукції в Африку, Азію та Європу через “зерновий коридор”. Конкретно 54 тисячі тонн пшениці були відправлені в Шрі-Ланку, 57 тисяч тонн – в Бангладеш, а ще 90 тисяч тонн очікують відправки в Кенію, Туніс і Єгипет.
Порівняно з попереднім тижнем, обсяг експорту через порти Великої Одеси зріс на 152 тисячі тонн. Однак, зменшення кількості суден, що прибувають в порти, пов’язане з діями Росії в інспекційній зоні в Босфорі.
Міністерство інфраструктури України заявило про триваючу саботажну діяльність Росії, яка призводить до збільшення числа судів, які очікують інспекцію в спільному координаційному центрі. В результаті дій Росії, на момент 12 лютого в черзі очікували 145 суден, 122 з яких прямували в українські порти за агропродукцією.
За словами Міністерства, Росія використовує необгрунтовані, а іноді абсурдні приводи для саботажу інспекцій вже третій місяць поспіль. Незважаючи на міжнародні договори, Росія продовжує блокувати експорт українських товарів, у тому числі зерна через морські порти, а також здійснює штучне стримування експорту зерна з України. Міністерство сподівається, що питання з гальмуванням інспекцій буде вирішено силами партнерів України і всього цивілізованого світу, і Росія припинить свою дискримінаційну політику.
Росія продовжує вести активну боротьбу проти України на різних фронтах, включаючи економічні збитки. Вона блокує експортні поставки всіх товарів через морські порти і, навіть після розблокування експорту продовольства за посередництва ООН та Туреччини, продовжує здійснювати “підлу” роботу зі штучного стримування експорту зерна з України. При цьому Росія нарощує свій експорт зерна та поширює неправдиві звинувачення в блокуванні експорту зерна з її боку західним країнам.
Читайте також
Торік НІБУЛОН інвестував в модернізацію елеваторів $6 млн
Індонезія відкладає запровадження програми змішування біодизеля B40
Комітет Ради пропонує дозволити бронювання працівників малих фермерських господарств
Посіви озимої пшениці в США збільшуються з 2024 року
Україна має значний потенціал для подальшого розвитку переробки сільгосппродукції
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом