«У серпні Україна експортувала 878 тисяч тонн ріпаку. За нашими даними, на вересень на експорт законтрактовано 580 тисяч тонн, однак трейдери підходять до роботи з ріпаком дуже обережно. Основна причина обережності — збитковість культури для трейдерів у липні та серпні, коли більшість угод закривались у мінус. При цьому фермери на ріпаку заробили», — зазначають аналітики.
Щодо закупівельних цін в Україні, то вони залишаються під тиском нестабільного світового ринку.
«Минулого тижня на біржі Euronext ціни на ріпак коливалися у межах 450−470 євро за тонну. Якщо ми не побачимо зростання до 475−480 євро за тонну найближчими днями, можна очікувати, що ринок повернеться до позначки 450 євро за тонну», — пояснюють аналітики.
Це, в свою чергу, може викликати зниження внутрішніх закупівельних цін в Україні.
«Наразі закупівельні ціни коливаються у межах 22 500−23 000 грн/т. Однак, якщо ціна на європейських біржах продовжить падати, закупівельні ціни можуть знизитися до 20 000−21 000 грн/т,» — попереджають у ПУСК.
Крім того, ринок ріпаку залишається під впливом очікувань щодо майбутнього сезону.
«Вересень і жовтень, ймовірно, пройдуть у пониженому тренді, але найвищі ціни на ріпак, як правило, фіксуються у січні-березні. Тому тим, хто вирішив не продавати зараз, можливо, доцільно утримувати запаси до зими», — підсумовують експерти.