Румунські фермери планують заблокувати пункт пропуску «Ісакча» через українське зерно

Джерело:  Ukrainian Shipping Magazine
фрахт

Фермери Тульчинського повіту планують заблокувати пункт пропуску «Ісакча», на знак протесту проти великих поставок неоподаткованого зерна з України. 

Румунські фермери планують акцію протесту на 7 квітня, повідомляють румунські видання DobrogiaNews та Radio Romania Constanta.

Фермери у Румунії, а також Болгарії незадоволені рішеннями Єврокомісії щодо безподаткового імпорту українського зерна.

За словами румунських виробників сільгосппродукції, вони були вимушені знизити ціни на зерно, але не змогли його продати. Причина — транспортна логістика була орієнтована на перевезення з України, і склади та термінали у портах на Чорному морі були заблоковані.

31 березня Польща, Румунія, Болгарія, Словаччина та Угорщина підписали спільний лист до Єврокомісії, у якому вимагають:

  • розділити на румунській митниці потоки сільгосппродукції, залежно від походження, враховуючи транзитні шляхи для України;
  • забезпечити простежуваність імпорту завдяки суворому контролю якості та уникненню двозначностей щодо походження продукції;
  • терміново призупинити тарифні пільги ЄС від 30 травня 2022 року та повернути базовий митний збір.

Пункт пропуску через румуно-український державний кордон з поромним сполученням «Орлівка-Ісакча» – перший пункт пропуску вздовж українсько-румунського кордону по лінії Дунаю, і він має стратегічне значення для обох країн.

Переправа відкриває транспортний коридор Україна-Південна Європа. Пропускна здатність переправи складає близько 200 одиниць вантажного автомобільного та 500 одиниць легкового транспорту, пасажиропотік – близько 1500 осіб.

Раніше USM повідомляв, що польський агроринок програє українському зерну, тож держава сподівається зосередити зусилля на транзиті збіжжя, уникаючи ролі країни кінцевого призначення.

29 березня, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся до Брюсселя з проханням обмежити кількість українського зерна, що надходить до Європейського Союзу. За словами прем’єра, агропродукція з України дестабілізує місцеві ринки.

На початку березня Україна та Польща погодили спрощення транзиту агропродукції. Однак, через проблеми з логістикою, зерно з України накопичується на польських складах і потрапляє на внутрішній ринок. В результаті, наплив дешевого та якісного українського збіжжя призводить до зниження цін на власну продукцію.

Раніше Єврокомісія погодила виплати країнам, чий ринок постраждав від напливу українського зерна. Йдеться про Болгарію, Польщу та Румунію. Також USM писав, що українське збіжжя стало причиною протестів фермерів у Болгарії.

Позначки:, , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!