Румунія забезпечила транзит більш як 1 мільйона тонн зерна з України – Йоганніс

Джерело:  Укрінформ
зерно
Румунія забезпечила транзит понад 1 млн тонн зернових з України від початку повномасштабного наступу росії.

Про це заявив Президент Румунії Клаус Йоганніс на спільній з лідерами України, Німеччини, Франції та Італії пресконференції у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми бачимо, що є ще один елемент шантажу з боку росії – вона обернула на зброю експорт зернових з глобальними наслідками. Ми сьогодні говорили про можливі шляхи розв’язання продовольчої кризи», – сказав Йоганніс.

Він зауважив, що одним з них є транзит українського експорту через Румунію, яка вже слугує як перевал зернових.

«Ми працюємо над тим, щоб знайти найліпші рішення для забезпечення транзиту через наш румунський чорноморський порт Констанцу і також наш порт на Дунаю. Від початку російської навали порт Констанца забезпечив вже транзит понад мільйона тонн зернових з України», – поінформував Президент.

Йоганніс також заявив, що невиправдану і нічим не спровоковану агресію росії треба зупинити.

«Ми обговорили з Президентом Зеленським конкретні шляхи , як подолати цю екзистенційну загрозу. Ми й надалі шукатимемо комплексні рішення, як допомогти Україні чинити опір російській навалі», – підкреслив політик.

Румунський лідер також відзначив, що 1,23 млн українців перетнули кордон його країни, а понад 250 тисяч українських дітей пішли до школи. «Українці можуть розраховувати на румунський уряд і на румунський народ скільки потрібно», – наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, 16 червня Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі прибули в Україну. Також у Київ прибув Президент Румунії Клаус Йоганніс, які виступили разом з Президентом Володимиром Зеленським на спільній пресконференції.

Позначки:, , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox