Румунія й надалі допомагатиме Україні з транзитом зерна

Румунія планує швидко розширити один із ключових маршрутів транзиту зерна із сусідньої України, оскільки посилення атак росії в Чорному морі посилює ризики для світової торгівлі продуктами харчування. Про це пише «ПроАгро Груп» з посиланням на Bloomberg.
Румунія вже сприяла транзиту понад 20 млн. тонн зерна з України, а тепер може відкрити нові пункти пропуску, збільшити персонал на існуючих та залучити персонал, щоб прискорити транзит суден через канали Дунаю, заявила міністр закордонних справ Лумініта Одобеску.
«Ми перебуваємо в тісному контакті з Україною, щоб визначити найкращі варіанти збільшення та прискорення цього транзиту. Ситуація з безпекою, звичайно, непроста, але ми дуже віддані продовженню допомоги Україні», – сказала Одобеску.
Зрив чорноморської зернової угоди викликав занепокоєння щодо продовольчої безпеки в Африці, де близько половини країн імпортує більше третини своєї пшениці з України та росії, і посилив тиск на існуючі шляхи солідарності, створені Європейський Союз.
Румунський порт Констанца, найбільший чорноморський порт у блоці, наразі є кращим варіантом для українських компаній через близькість і витрати.
Проте, оскільки сама Румунія є великим експортером зерна, ризик перевантаження зростає як у портах, так і на сухопутних маршрутах.
На існуючих пунктах пропуску з Україною вже стоять кілометрові черги вантажівок, а на Дунаї – десятки суден.
Незважаючи на все це, Румунія збільшила пропускну спроможність порту Констанца, модернізувала та знову відкрила закрите залізничне сполучення з Україною, а також працює над залученням вкрай необхідних лоцманів для керування судами через Сулинський канал, щоб дістатися до українських портів на річці.
За даними Міністерства транспорту, у травні Сулинський канал навіть зафіксував рекордний трафік – понад 470 суден.
Читайте також
Україна імпортуватиме значні обсяги персика, нектарина та черешні
Зімбабве планує зібрати 600 тис. тонн
Овостар змінив географію експорту яєць за час війни
Котирування на ріпак та канолу залишаються під тиском прогнозів збільшення урожаю ...
ЄС згортає “торговий безвіз” з Україною: що чекає на аграріїв після 5 ...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом