Розсипане на кордоні українське зерно: Зеленський заявив, що у Польщі порушують «принципи солідарності»
Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні у четвер, 15 лютого, відреагував на пошкодження польськими протестувальниками українських вантажівок, з яких висипали на асфальт зерно. Він сказав, що це «очевидне порушення принципів солідарності».
Відповідне звернення опубліковане у Telegram президента.
За словами Зеленського, він доручив прем’єр-міністру України Денису Шмигалю терміново поговорити з польським колегою. Президент додав, що українське зерно на асфальті – це «свідчення того, як емоції можуть ставати небезпечними».
«Ми в Україні сприймаємо як очевидне порушення принципів солідарності те, що відбувалося та продовжується щодо наших громадян та українських вантажів. Українське зерно на асфальті – це не просто кілька драматичних кадрів, це свідчення того, як емоції можуть стати небезпечними. Ми маємо попри все захищати добросусідство та солідарність, які змінюють історію всієї Європи до кращого», — сказав президент.
Він додав, що Україна разом з Польщею мають вирішити, яким має бути ставлення до імпорту російського зерна у країни ЄС. За словами Зеленського, це потрібно, щоб захистити суспільство, а також українських і польських фермерів.
«І маємо завжди домовлятися між собою, українці й поляки, щоб наш спільний ворог у Москві не міг розгорнути конфлікти у нашому прикордонні проти й економіки, і кордонів, і суверенітету кожного з нас», — зазначив Зеленський.
11 лютого у мережі опублікували відео, на яких видно, як польські протестувальники поблизу пункту пропуску Дорогуськ на кордоні з Україною пошкодили українські вантажівки та висипали з них зерно.
Посол України у Варшаві Василь Зварич назвав ці дії «ганебним і образливим злочином», заявивши, що українські дипломати звернулися до польської поліції. Правоохоронці почали розслідування.
Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський після цього перепросив за розсипане українське зерно.
17 січня Секерський повідомив, що Євросоюз готує проєкт постанови, який продовжує безмитну торгівлю з Україною до червня 2025 року, відкинувши пропозицію Польщі повернути тарифи на деякі «чутливі продукти».
Польща вимагає запровадити для української продукції «захисне застереження», що передбачає можливість застосування регіональних захисних заходів — якщо ринкова проблема зачіпає не весь ЄС, а одну державу-член або регіон.
Польська Незалежна профспілка фермерів Солідарність заявила, що позиція Брюсселя є «неприйнятною». 2 лютого профспілка виступила категорично проти імпорту сільськогосподарської та харчової продукції з України.
Польські фермери також заявили, що 20 лютого заблокують усі пункти пропуску на кордоні з Україною, а також вузли зв’язку та під’їзди до перевантажувальних залізничних станцій та морських портів.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Польські фермери розпочали блокування руху вантажівок перед ПП “Медика-Шегин...
Озимі зернові на більшості території країни перебувають у стані вимушеного зимовог...
МХП збільшив прибуток до $141 млн
Індія може поставити рекорд зі збирання кукурудзи
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом