Росія згодна продовжити зернову угоду, але лише на 60 днів
Росія не має заперечень проти продовження зернової угоди, але лише на 60 днів, подальша позиція визначатиметься залежно від реального прогресу щодо нормалізації російського сільськогосподарського експорту.
Про це заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін.
«Російська сторона, наголошуючи на „пакетному“ характері запропонованих генсекретарем ООН Антоніу Гутеррешем Стамбульських домовленостей, не заперечує проти чергового продовження „чорноморської ініціативи“ після закінчення другого терміну 18 березня, але лише на 60 днів», — сказано у коментарі Вершиніна.
«Наша подальша позиція визначатиметься залежно від реального, не на словах, а на ділі, прогресу щодо нормалізації російського сільгоспекспорту, включаючи банківські платежі, транспортну логістику, страхування, „розморожування“ фінансової діяльності та постачання аміаку трубопроводом Тольятті-Одеса», — зазначив заступник глави МЗС РФ.
За його словами, розмова, що відбулася, підтвердила, що «якщо комерційне вивезення української продукції здійснюється стійкими темпами, приносячи чималий прибуток Києву, то на шляху російських сільгоспекспортерів, як і раніше, зберігаються бар’єри».
Черговий раунд консультацій російської міжвідомчої делегації з представниками ООН на чолі з генсеком Конференції ООН з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) Ребекою Грінспан та заступником генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Мартіном Гріффітсом відбувся в Женеві 13 березня.
Зернова угода була укладена у Стамбулі 22 липня 2022 року. За участю ООН, України, Туреччини та Росії відбулося підписання двох документів щодо створення коридору для вивезення зерна з трьох українських портів (Чорноморська, Одеси та Південного), а також зі зняття бар’єрів на експорт російського продовольства та добрив.
Термін дії угоди спливає 18 березня. Раніше зернова угода пролонгувалася на 120 днів.
Читайте також
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
У січні зросли обсяги передачі зернових вантажів залізницею до Польщі та Румунії
Китай та низькі ціни на зерно підвищують перспективи експорту яловичини та курятин...
Британія створила базу даних для відстежування краденого українського зерна
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом