Росія збирається замінувати зерновий коридор на підході до українських портів, – розвідка Британії
Дані розвідки Великої Британії свідчать про те, що РФ може замінувати морськими мінами шлях зернового коридору, аби націлитися на цивільні судна в Чорному морі. За будь-які напади відповідальність вона збирається покласти на Україну.
Розсекречена інформація показує, що Росія може продовжувати націлюватися на цивільне судноплавство в Чорному морі, зокрема шляхом встановлення морських мін на підходах до українських портів. Раніше Велика Британія попереджала, що російські військові здійснили спробу ракетного удару по вантажному судну в Чорному морі, йдеться у повідомленні на сайті міністерства оборони.
“Велика Британія вважає, що Росія намагається націлити на цивільні судна, що проходять через український «гуманітарний коридор», аби стримати експорт українського зерна. Це продовжить спроби Росії тиснути на українську економіку. Росія майже напевно хоче уникнути відкритого затоплення цивільних суден, натомість фальшиво звинувачує Україну в будь-яких атаках на цивільні судна в Чорному морі”, – зазначили в повідомленні.
Британці зазначили, що публікацією цього звіту мають на меті викрити тактику РФ та запобігти її планам.
Нагадаємо, що 17 липня Росія односторонньо розірвала зернову угоду, укладену нею з Туреччиною та ООН. Після цього вона стала умисно бити в зерносховища та портову інфраструктуру Одеської області, що раніше була задіяна для експорту агропродукції. Цими діями Росія вкотре поставила під загрозу продовольчу безпеку.
Домовитися із росіянами щодо відновлення зернового коридору поки не вдалося. Із серпня Україна використовує альтернативний коридор, пропускна спроможність якого значно нижча, ніж під час дії зернової угоди. Однак за цей час все ж вдалося експортувати 50 000 тонн продукції.
Читайте також
Сергій Феофілов: Аграрний сектор України не зупинити. 2025 – рік синергії та бала...
FILHET-ALLARD MARITIME – Спонсор BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2025
У 2025 році Україна матиме вдвічі менші площі ріпаку, ніж попереднього сезону
Рада відновила обов’язкову звітність щодо викидів парникових газів
Ціни на соняшник відновили зростання, в середньому — на 300-400 грн/т
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом