росія ратифікувала документи про анексію окупованих територій України

Вчора, 3 жовтня, держдума росії ратифікувала договори про входження окупованих так званих «ДНР» та «ЛНР», а також частин Запорізької та Херсонської областей до складу рф, ухваливши відповідні закони.
У тимчасово захоплених частинах Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей з 23 до 27 вересня тривали псевдореферендуми про приєднання до складу росії. На всіх загарбаних територіях нашої країни російські окупанти заявляють, що «підтримка» входження до складу росії набрала понад 97% голосів.
У рф акцентували, що так звані «Л/ДНР» та Запорізька область «входять до складу росії у своїх адміністративних кордонах», а Херсонська — із двома районами Миколаївської області, в яких буцімто проходив псевдореферендум.
Сьогодні, 4 жовтня, члени ради федерації рф ратифікували договори про «прийняття до складу російської федерації» самопроголошених Донецької та Луганської народних республік та окупованих Запорізькою та Херсонською областями України. Усі чотири документи сенатори схвалили одноголосно.
Україна, 27 країн Євросоюзу, країни члени G7, НАТО та США засудили спробу анексії росією українських територій, наголосивши на її незаконності та закликали міжнародну спільноту «беззастережно відкинути цю незаконну анексію».
«Ми ніколи не визнаємо цю незаконну анексію. Ці рішення є недійсними і не можуть мати будь-якої юридичної сили. Крим, Херсон, Запоріжжя, Донецьк та Луганськ – це Україна. Ми закликаємо всі держави та міжнародні організації беззастережно відкинути цю незаконну анексію», — йдеться у спільній заяві країн Євросоюзу.
У відповідь на незаконні референдуми Володимир Зеленський терміново скликав засідання РНБО, за результатами якого Україна подала заявку на пришвидшений вступ до Північноатлантичного альянсу. Президент України також заявив, що не вестиме переговори з росією, поки президентом рф є путін.
«Очевидно, що з цим російським президентом це неможливо. Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом Росії», — сказав Зеленський.
Наразі третина країн-членів НАТО підтримали вступ України до Альянсу. Це — Канада, Польща, Латвія, Литва, Естонія, Чехія, Чорногорія, Румунія, Словаччина та Північна Македонія, президенти яких виступили зі спільною заявою.
Читайте також
Конференція BLACK SEA OIL TRADE-2025 відбудеться 23 вересня в Бухаресті!
ТАС Агро посіяла менше кукурудзи й відмовилась від цукрового буряку
Туреччина збере менше зерна та фруктів у 2025 році
Активність на ринку соняшнику низька — переробники готуються до сезону ріпаку
У Молдові вперше почали сіяти промислові коноплі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом