«Майже всі підприємства, зокрема тваринницькі, мали запас генераторів, але це зовсім не та потужність, яка потрібна сьогодні. Раніше орієнтувались на відключення світла на 1-2 години. Молочно-товарна ферма на 1000-1500 корів — це потреба в 1 МВт/добу. Адже потрібно запускати доїння, кормовиробництво, годівлю. Аналогічна ситуація у свинарстві: вентиляція, освітлення та інше», — говорить Ганна Лавренюк.
Робота генераторів на фермі збільшує частку собівартості електроенергії у 6 разів

За попередніми підрахунками, застосування дизельних генераторів для генерації електроенергії на фермі в 1 тис. корів збільшує частку собівартості електроенергії у 5-6 разів.
До того ж додається необхідність сервісного обслуговування обладнання. Відкладення доїння корови навіть на годину спричиняє суттєве просідання продуктивності, що надалі можна надолужувати місяцями. Про це розповіла генеральний директор Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.
Аналогічна ситуація з переробними підприємствами: перериваються всі технологічні процеси, що може призвести до втрати партії продукції. Для них потрібна хоча б прогнозованість відключень.
Читайте також
Світовий ринок зерна 2025/26: прогнози USDA та виклики для пшениці з України
Висока ціна на яблучний концентрат підтримає садівничу галузь
Обмеження ЄС на імпорт SAF малоймовірні через обмежену пропозицію
Експортні ціни на пшеницю в Україні опускаються на тлі низьких цін на пшеницю ново...
Доступ до ринку ЄС збережеться, поки Україна буде домовлятися про умови торгівлі
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом