Ріпакові шрот і макуха можуть бути додатковим джерелом протеїну для птиці

Додатковим джерелом кормового протеїну для птиці можуть бути продукти переробки ріпаку – шрот і макуха. Для цього беруть сорти з низьким умістом глюкозинолатів і ерукової кислоти, пише журнал «Наше птахівництво».
У ріпаковому шроті й макусі міститься до 33-36% сирого протеїну, 3-12% жиру, 10-12 МДж обмінної енергії/кг. Ріпаковий протеїн має хороший амінокислотний склад.
Макуху та шроти з насіння ріпаку вводять у корм птиці подрібненими в кількості 5-15%. Максимально допустима доза глюкозинолатів у кормосумішах не має перевищувати 5 мг на 1 кг маси тіла. Більший уміст негативно впливає і на продуктивність, і на якість яєць.
Можна також додавати в корм подрібнене зерно ріпаку безерукових сортів у кількості 3-5%. Для ліпшого подрібнення на ДКУ-2 та запобігання залипанню комірок сита № 3 або 4 (через підвищений уміст олії) насіння ріпаку попередньо змішують із зерном будь-яких злакових культур у співвідношенні 1:1. Така дерть містить 23-25% сирого протеїну, 37-45% жиру, 10% клітковини, 0,2-0,4% кальцію та 0,7-0,9% фосфору. Її енергетична цінність переважає цінність ріпакової макухи приблизно вдвічі.
Читайте також
На Кіровоградщині почали збирати озиму пшеницю
Трамп розширює тарифний тиск на Японію, Південну Корею та Малайзію
Уряд виплачуватиме до 16 млн грн на відновлення переробних підприємств, що постраж...
Кормова криза підштовхує Індію до імпорту ГМО-зерна
Ринок соняшника переживає період низької ліквідності
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом