рф встановила квоту на вивезення пшениці в розмірі 11 млн тонн, експорт ячменю, кукурудзи та жита буде заборонено

пшениця

Російська влада вводить жорсткі обмеження на вивіз зерна з країни, щоб загальмувати продовольчу інфляцію, яка до кінця листопада встановила рекорд за майже за 2 роки.

Митна підкомісія уряду рф в п’ятницю встановила квоту на зерновий експорт на період з 15 лютого по 30 червня 2025 року в розмірі 11 млн тонн, повідомила прес-служба Мінекономрозвитку росії. Порівняно з минулим роком (29 млн. тонн) розмір квоти зменшиться майже втричі. При цьому вивозити за кордон дозволять лише пшеницю та меслин. «На вивезення ячменю, жита та кукурудзи квота становитиме 0 тонн», — уточнює МЕР.

Згідно з повідомленням, усередині квоти діятиме плаваюча ставка вивізного мита (демпфер), позаквотна ставка – 50%, але не менше 100 євро за тонну. Відповідний проеєкт постанови уряду рф буде підготовлено найближчим часом.

Офіційний прогноз експортного потенціалу щодо зерна цього сезону становить 55-60 млн тонн. Торік росія експортувала 72,2 млн тонн зерна, у тому числі 54,1 млн тонн пшениці.

Крім того, митна підкомісія підтримала продовження на перше півріччя заборони на експорт рису з росії.

Істотне зниження експортної квоти спрямоване на стримування цін усередині країни, зазначає гендиректор Інституту кон’юнктури аграрного ринку Дмитро Рилько. З початку жовтня по 11 листопада пшениця четвертого класу з протеїном 12,5% подорожчала майже на 10%: за даними «Русагротрансу», з елеватора її продавали по 14,8-15,2 тисячі рублів за тонну. За даними Росстату, на 25 листопада зростання цін на продукти досягло 10,2% у річному вираженні і встановило рекорд із січня 2023 року. Картопля з початку року подорожчала на 78,4%, капуста — на 30,7%, буряки — на 27%. Зростання цін на вершкове масло прискорилося до 31,6%, незважаючи на спроби уряду організувати імпорт із Туреччини та Ірану. Баранина з початку року стала дорожчою на 21,9%, сметана – на 16,4%, молоко – на 15,7%. Понад 15% додали в ціні яблука, понад 13% – хліб.

Позначки:, , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!