рф хоче, щоб країни БРІКС створили власну зернову біржу
Власну біржу для торгівлі зерном можуть створити країни БРІКС. Відповідну пропозицію озвучив Едуард Зернін, голова російського Союзу експортерів зерна.
Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року до країн-засновників БРІКС (Бразилія, росія, Індія, Китай, ПАР) приєднаються нові члени – Єгипет, Ефіопія, Саудівська Аравія та ОАЕ. Аргентина після обрання президентом Хав’єра Мілея відмовилася від вступу до організації.
У новому складі БРІКС опинилися і найбільші світові покупці зерна (Єгипту – 19,8 млн тонн, Китай – 54 млн тонн), і найбільші виробники.
Країни п’ятірки БРІКС у 2023 році загалом виробляли 1,17 млрд тонн зернових (42% світового виробництва). Після розширення БРІКС 1 січня за рахунок п’яти нових країн виробництво зерна групою досягне 1,23 млрд тонн на рік (44% світового), а споживання максимально наблизиться до виробництва – 1,22 млрд тонн (також 44%).
Сучасна інфраструктура світового зернового ринку склалася після Другої світової війни за домінування постачання пшениці та кукурудзи зі США. Сьогодні ринкові бенчмарки, що використовуються, зокрема, і країнами БРІКС, формуються на базі котирувань зернових культур на Чиказькій біржі (CME). Як клірингової валюти використовується в основному долар США.
За словами Зерніна, це веде до того, що країни БРІКС не можуть повноцінно брати участь у формуванні світових цін на сільгосппродукцію та стають заручниками маніпуляцій на американській біржі.
Виправити ситуацію покликане створення єдиної торговельно-клірингової інфраструктури БРІКС, у рамках якої здійснюватимуться біржові торги зерном між компаніями країн-членів об’єднання. На першому етапі торгівля можлива у валюті будь-якої з країн-членів, а в перспективі можливе створення спеціальної клірингової валюти – мріє Едуард Зернін.
Читайте також
Плануйте новий сезон з прогнозом урожаю та посівних площ-2025 від УкрАгроКонсалт
Зеленський підписав закон про держрегулювання обігу ЗЗР
Канада схвалила злиття Viterra і Bunge, усунувши одну з останніх перешкод для закр...
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом