Рентабельність свинарства сьогодні висока

Джерело:  AgroTimes
свині

Для виробників свинини настають золоті часи – рентабельність бізнесу висока.

«Найкращого року на моїй пам’яті не було, – розповів керівник хмельницького ФОП «Мельник» Олексій Корабльов, пише журнал The Ukrainian Farmer. – За всю історію вітчизняного свинарства ціна на живця ніколи не сягала 70 грн/кг. Натомість ціна на зерно суттєво знизилася».

Якщо раніше це невелике господарство купувало пшеницю по 7,5 грн/ кг, а взимку продавало свиней по 38 грн/кг, то не покривало навіть собівартості виробництва.

«Майже всі підприємства працювали або в нуль, або в мінус. Здебільшого в мінус, причому тривалий час – не рік і не два, – стверджує Олексій Корабльов. – Нині ми закуповуємо зерно в середньому по 4,5-5 грн/кг, а ціна на живець свиней становить 66 грн/кг».

До того ж улітку «Мельник» не витрачається на дрова, які використовує для опалення пологового відділення, маточника, та й електроенергія влітку не дуже дорога, додає він.

«Подорожчали премікси, БМВД, шроти, але внаслідок зниження вартості зернової групи рентабельність є високою. Адже 80% затратної частини на виробництво становлять корми», – зазначив Олексій Корабльов.

До того ж раніше на вітчизняне виробництво дуже сильно впливало засилля імпортної свинини, зауважив він. Тепер цього немає.

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!

What You Need to Know about Black Sea Region.

The latest on what’s moving agro markets, in your inbox