Пивоварний ячмінь варто повертати в сівозміну — це вигідно та перспективно

Джерело:  AgroPortal.ua
пивоварный ячмень

Українські аграрії стикаються з необхідністю перегляду традиційних підходів до сівозміни. Одні культури втрачають економічну привабливість, інші, навпаки, стають перспективнішими. Однією з таких культур, яка знову набирає популярності, є пивоварний ячмінь.

Таку думку висловив продакт-менеджер напрямку «Насіння» Vitagro Partner Василь Жмура, повідомляє пресслужба компанії.

«У нашому портфелі є два товарні сорти ячменю — «Себастьян» і «Планет». Якщо говорити про «Себастьян», то це еталон пивоваріння України, який вже давно зарекомендував себе на багатьох пивоварних заводах. «Планет» — це новий сорт із Франції, який вже став еталоном у Європі й починає займати провідні позиції в Україні. З ним працюють солодові заводи, зокрема «Оболонь» та Soufflet, а також «Уманьпиво». Ми спостерігаємо зростання інтересу до цього сорту серед українських аграріїв. Він поступово входить до структури посівів і демонструє високу якість кінцевої продукції», — зазначає Василь Жмура.

За словами експерта, вирощування пивоварного ячменю стає дедалі вигіднішим. Попри війну, попит на пиво залишається стабільним, а солод із нього продовжують виробляти й навіть експортувати. Аналітика ринку також свідчить про підвищення рентабельності цієї культури.

Ячмінь варто повертати в сівозміну. Він не лише економічно вигідний, а й слугує хорошим попередником для ріпаку — культури, яка показала високу прибутковість минулого року та має хороші прогнози на цей рік. Крім того, спостерігається падіння ціни на фуражну кукурудзу, що змушує фермерів переглядати стратегію посіву. Тому, коли аграрії аналізують перспективи посіву культур, ячмінь усе частіше постає як оптимальний варіант.

Фахівець рекомендує сіяти одразу кілька сортів, щоб мінімізувати ризики та отримати стабільний урожай.

«Себастьян» є добре відомим на українському ринку, його швидко розкуповують. «Планет», хоч і менш відомий, проте вже має свою аудиторію серед переробників. Важливо правильно розподіляти ресурси та обирати сорти відповідно до умов вирощування. Крім того, для різних регіонів можуть бути актуальними різні підходи, адже ґрунтово-кліматичні умови впливають на врожайність і якість зерна. Тому аграріям варто враховувати всі ці фактори під час вибору сорту», — зазначає продакт-менеджер.

Окрім пивоварного ячменю, аграрії також вирощують кормові сорти, які мають вищий вміст білка.

«Сорти, з якими ми працюємо, можуть використовуватись як для пивоваріння, так і для кормових потреб. Різниця полягає в підході до внесення азоту. Для пивоварного ячменю варто запланувати легкодоступний азот у передпосівну культивацію. А якщо вирощування спрямоване на кормові цілі, потрібно розподілити азот: 50% внести перед посівом і 50% — на завершальній стадії кущення. Це дозволяє підвищити вміст білка та врожайність» — пояснює Василь Жмура.

І додає, що повернення ячменю в сівозміну є стратегічно правильним рішенням для українських фермерів. Дедалі більший попит на пивоварний ячмінь, його економічна вигода та роль у сівозміні з ріпаком роблять цю культуру привабливою для вирощування. Крім того, він дозволяє збалансувати ризики, пов’язані з коливанням цін на інші культури. Правильний вибір сорту та агротехнічний підхід дозволяють отримати стабільний прибуток і забезпечити ефективне використання земельних ресурсів. У світлі останніх ринкових тенденцій фермери мають усі підстави розглядати ячмінь як перспективну культуру для свого господарства.

Для довідки: Vitagro Partner — компанія, що консолідує активи групи VITAGRO з виробництва засобів захисту рослин, мікродобрив, рідких комплексних добрив та насіннєвого матеріалу. У 2023 році компанія ввела в експлуатацію сучасний завод у Хмельницькій області, витративши на будівництво близько $8 млн. У найближчі 2 роки група має намір інвестувати в нього ще близько $2 млн.

Позначки:

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!