Пшениця: ранній старт, рекордний експорт, новий меморандум та інші фактори формування ціни
UkrAgroConsult
Автор статті:
Завершення збиральної кампанії
Збиральна кампанія в цьому році почалась раніше звичайного через що весь врожай було зібрано на декілька тижнів раніше, ніж у попередні роки. Фінальна врожайність зафіксувалася на рівні 4,47 тонн/га, що випереджає середні показники за 5 років, але відстає від минулорічної. Не дивлячись на збільшення зібраної площі на 152 тис. га в 2024/25 МР у порівнянні з 2023/24 МР, врожай виявився на 636 тис. тонн меншим через гіршу врожайність.
Експортний сезон 2024/25
Ранній старт збирання пшениці дозволив експортувати в липні більші об’єми ніж зазвичай. Експорт в липні склав 1545 тис. тонн, що є максимальним показником для цього місяця за всю історію спостережень.
За останні два роки змінилась картина сезонності експорту. До повномасштабного вторгнення Україна експортувала більше 70% обсягів у першій половині сезону. В 2022-2023 роках експорт в першій половині сезону був лише на рівні 40-50% від запланованого.
Експортний сезон став більш плавним і позбувся яскравої сезонності, але це може знову змінитися в поточному 2024/25 МР. Ми очікуємо наближення динаміки до більш традиційного перебігу експортного сезону.
Експортний меморандум
Підписаний меморандум про взаєморозуміння між Мінагрополітики та профільними організаціями зернового ринку, в якому зазначений максимальний обсяг квоти по пшениці – 16,2 млн тонн. Переробна індустрія при цьому пропонує окремо прописати в меморандумі, що експорт пшениці з вмістом білку 11%+ не повинен перевищити 4,6 млн тонн. Цей пункт ще знаходиться на стадії обговорення, і викликаний тим, що частка продовольчої пшениці в урожаї цього року трохи нижче звичайної. Ринок сходиться на очікуванні в +/- 40% продовольчої пшениці від загального обсягу виробництва проти звичайного 50-55%.
Повна версія статті доступна передплатникам аналітичного звіту «AgriPriceMentor» від УкрАгроКонсалт.
Ви можете отримати зразок звіту та оформити передплату тут.
Будьте впевнені у своїй бізнес-стратегії з професійною аналітикою та прогнозами агроринку України та Чорноморського регіону.
Читайте також
Кабмін затвердив проєкт держбюджету на 2025 рік. Основні показники
Як Green Deal впливає на ланцюги постачання олійних культур та рослинних олій в ЄС
Україна зібрала майже 3 млн т соняшнику. Це дозволить покрити потреби заводів приб...
Весна наближається: аргентинським пшеничним полям потрібно більше дощів, заявляє б...
Посівні площі під просом скорочуються
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом