Прискорення збирання та падіння цін на нафту посилюють тиск на котирування рослинних олій
Зниження цін на нафту цього тижня на 5-5,9% одразу призвело до падіння біржових котирувань на пальмову та соєву олію.
Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго з понеділка впали на 3,8% до 1218 $/т (-13% за місяць, -5,4% за рік) на тлі гарних темпів збирання сої, збільшення пропозицій нового урожаю та підвищення прогнозів урожаю завдяки сприятливій погоді вересня. За прогнозами, у 2023 р урожай сої у США складе 112,8 млн т у порівнянні з 116,4 млн т торік, а експорт сягне 48,7 млн т (54,2 млн т у 2022/23 МР). Це збільшить обсяг пропозицій на внутрішньому ринку, де наприкінці попереднього сезону внаслідок активного експорту спостерігався дефіцит пропозицій, через що у серпні ціни на соєву олію виросли до 1500 $/т, хоча ціни на пальмову олію в той час залишалися стабільними, а на ріпакову та соняшникову – опускалися.
Грудневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора впали на 2,8% до 3608 рінггитів/т або 764 $/т на тлі зниження попиту з боку основних покупців – Індії та Китаю. В Китаї з 29 вересня по 6 жовтня тривають вихідні з нагоди Свята середини осені та Національного свята.
У вересні ф’ючерси на пальмову олію впали на 6,06%, хоча д того два місяці поспіль зростали.
Індія – основний світовий покупець рослинних олій, у вересні скоротила їх імпорт у порівнянні з серпнем на 19%, оскільки переробні заводи зменшили закупівлі на 26% на тлі зростання запасів до рекордного рівня.
Запаси пальмової олії в Малайзії сягають 11-місячного максимуму та на 12% перевищують торішні, а виробництво на 6,1% вище, ніж торік.
Асоціація пальмової олії Індонезії прогнозує, що виробництво пальмової олії виросте у порівнянні з минулим роком на 5%, а запаси наприкінці року складуть 3,2 млн т.
Ціни попиту на українську соняшникову олію під тиском збільшення пропозицій впали до 820 $/т з доставкою покупцям, але ціни пропозицій складають 650-700 $/т FCA-завод, попри зниження закупівельних цін на соняшник до 11000-11500 грн/т з доставкою на завод, що на 15-20% поступається торішньому рівню.
Ціни на шрот та макуху падають на тлі блокування експорту до Польщі та зростання вартості логістики, що зменшує рентабельність переробки соняшника.
Трейдери сподіваються на збільшення обсягів поставок через чорноморські порти, але активізація експорту з рф посилює тиск на світові ціни.
Читайте також
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
“Чорна п’ятниця” для цін на ріпак та канолу наступила раніше
Львівщина лідирує за врожайністю цукрових буряків
Туніс купив 200 тис. т пшениці
Передріздвяний попит на сою стимулює зростання цін: чи варто виробникам чекати?
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом