Prometey впроваджує штучний інтелект: відповідь агросектору на виклики війни

Джерело:  AgroPortal
ШІ

Агрокомпанія Prometey оголосила про початок масштабної діджиталізації та впровадження штучного інтелекту у своїй роботі. Причина такого кроку — гостра нестача кваліфікованих кадрів, що виникла на тлі повномасштабної війни в Україні, а також прагнення до оптимізації бізнес-процесів.

«Немає кадрів — буде штучний інтелект. Ми не просто реагуємо на виклики часу, ми створюємо нову модель агробізнесу», — коментує власник компанії Рафаель Гороян.

Компанія найближчим часом планує впровадити ШІ в систему охорони, обліку, логістики та навіть трейд. Зокрема, на елеваторах компанії, де на кожному наразі працює від 10 до 18 осіб, у перспективі залишиться всього 4-6 працівників включно з охороною. У майбутньому — жодного.

Ми плануємо, що вже через півтора року елеватори функціонуватимуть повністю автономно, без участі людини. І це реальний план.

Охоронні функції виконуватимуть камери з вбудованим ШІ, здатні розпізнавати обличчя, фіксувати підозрілу поведінку та автоматично викликати поліцію. Крадіжка таких камер виключена, оскільки територію патрулюватимуть роботи-собаки з відеофіксацією. Систему сирен і датчиків руху доповнить централізований диспетчерський пункт, який у перспективі також передадуть під контроль штучного інтелекту.

За попередніми розрахунками, вартість такої системи охорони — близько $5000 на один елеватор, що, за словами власника, значно дешевше, ніж утримання штату охоронців і адміністративного персоналу.

Облік, трейд і електромобілі

ШІ також впроваджуватимуть у систему обліку. Сьогодні на ваговій уже працюють датчики руху, які передають інформацію безпосередньо в головну базу. Якщо зараз облік ведеться силами 3-5 працівників, то з допомогою штучного інтелекту цим процесом зможе керувати всього одна людина. Надалі і вона буде непотрібна.

У планах також запустити лаборанта-робота, що перевірятиме якість зерна й самостійно визначатиме подальші дії: зберігання чи відвантаження. Штучний інтелект також буде залучено до таких операцій як укладання договорів купівлі-продажу або обробка ТТН.

Одночасно компанія переходить на електротранспорт. Усі службові машини в компанії,  поки окрім вантажних, замінять на електрокари, які живитимуться від сонячних панелей — їх встановлять на об’єктах Prometey.

Стратегія виживання: інновації замість скорочення

У компанії не приховують: сьогодні йдеться не тільки про ефективність, а й про виживання на ринку. В умовах війни, кадрового голоду та високої конкуренції ставка робиться на автоматизацію.

Головна причина автоматизації компанії — це війна. Ми зіткнулися з браком кадрів, які нам потрібні. Але замість того, щоб зупинитися, ми рухаємося вперед. Там, де є проблема — ми шукаємо можливості.

У агрохолдингу розповідають — Prometey весь час працює над зниженням рівня беззбитковості: уже зараз компанія вийшла на показник 2000-4000 тонн, що вдвічі менше, ніж у конкурентів. А застосування технологій дозволить і надалі зменшувати витрати й утримувати лідерські позиції. Мета Prometey — мати точку беззбитковості максимум у 500 тонн.

Майбутнє за тими, хто мислить ширше

Реальність, в якій людський ресурс стає дефіцитним, підштовхує агросектор до революції. Prometey не чекає на кращі часи — він будує їх сам.

Я вірю, що через 2-3 роки ШІ та роботизація захопить світ, і треба готуватися до цього вже зараз. Впровадження ШІ, дронів, роботів-собак, систем відеоспостереження та повної автоматизації обліку — це вже не далеке майбутнє, а сьогодення. І це лише початок нової епохи в українському агросекторі.

Дізнайтесь більше про ключові тенденції аграрного ринку на 11-й Міжнародній конференції BLACK SEA OIL TRADE, яка відбудеться 23 вересня в Бухаресті! Приєднуйтесь до професіоналів агробізнесу з 25+країн для потужного старту нового олійного сезону!

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!