Прогнози спекотної погоди в Західній Європі та США можуть підтримати ціни на зерно
По мірі дозрівання врожаю погодні чинники все більше впливають на ціни, і нова хвиля спеки у США та Європі може завдати шкоди посівам та, відповідно, підтримати ціни на зернові та олійні.
У Західній та Південній Європі панує суха та спекотна погода, яка не сприяє розвитку посівів пізніх культур, але прискорить дозрівання озимої пшениці та початок її збирання. Така погода триматиметься ще 3-5 днів, а потім пройдуть дощі, які знизять посушливі явища.
У США цієї весни хвилі спекотної погоди змінюються потужними опадами, що сприяє швидкому розвитку посівів та дозріванню врожаю. Цього тижня в основних аграрних регіонах температури знизилися та пройшли опади, але з наступного тижня повернеться спека у 30-36 оС, яка подекуди збережеться до кінця червня, що може негативно вплинути на пізні посіви сої та кукурудзи.
В кукурудзяному поясі США рясні опади з періодичними спекотними періодами сприяють розвитку посівів сої та кукурудзи. На Південних та Центральних рівнинах США пройшли зливи, проте кількість опадів нижча за норму, а з наступного тижня та до кінця червня там знову встановиться спека. На Північних рівнинах пройшли зливи та грози, з понеділка температура різко виросте, що на тлі гарної зволоженості ґрунту буде сприяти формуванню врожаю.
На 12 червня у США озима пшениця зібрана на 10% площ (4% торік), проте яра засіяна лише на 94% площ (100% торік).
В Канаді весь тиждень йшли рясні дощі, які вже стали надмірними, особливо у східних районах, де через повені довелося пересіювати частину ярих культур. Проте опади покращили стан посівів у південно-західній частині прерій, де панувала посуха.
В Україні помірні температури з періодичними дощами, які пройдуть і наступного тижня, сприяють розвитку посівів. Завершується сівба сої та соняшника, проте площі під соняшником у порівнянні з минулим роком зменшаться на 41% до 4,6 млн га, тоді як під соєю вони залишаться на торішньому рівні – 1,2 млн га. У південних та східних регіонах, де переважно вирощували соняшник, тривають бойові дії і окупанти продовжують красти зерно, тому фермери відмовляються проводити сівбу.
В росії погодні умови сприяють формуванню гарного врожаю. Площі сівби соняшника у порівнянні з минулим роком виросли на 3,5% до 9,4 млн га, хоча вони прогнозувалися на рівні 9,2 млн га.
Читайте також
Україна готова допомогти Сирії з недопущенням продовольчої кризи, – Зеленський
Приєднуйтесь за РАННІМ ТАРИФОМ – 22 Міжнародна конференція BLACK SEA GRAIN.E...
АГРОТРЕЙД вперше експортував пшеницю до Бангладеш
Скасовано Наказ №19 Одеської ОВА від 18.08.2023 року про регулювання експорту зерн...
У Німеччині запустять промислове виробництво клітинного культивованого молока
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом