Прогноз світової торгівлі зерновими на сезон 2022-2023 років знову переглянуто у бік зниження – ФАО
Поточний прогноз ФАО з виробництва зернових у світі в 2022 році трохи збільшено до 2777 млн тонн, хоча він, як і раніше, на 1,2 відсотки нижчий за показник минулого року. Цей останній перегляд у бік збільшення, коли збиральна кампанія 2022 року майже завершена, відображає невелике збільшення прогнозів виробництва фуражного зерна в Австралії та Україні. Порівняно з березневим прогнозом показники очікуваного виробництва рису у світі трохи переглянуті у бік пониження (на 0,6 млн тонн), що здебільшого обумовлено зниженням офіційних прогнозів за обсягами врожаю в Індонезії, збирання якого завершилося у грудні минулого року. Це зниження було більш значним, ніж перегляд у бік підвищення валового виробництва в Камбоджі, виходячи з високих темпів посівної кампанії в поточному сухому сезоні сільськогосподарського циклу. В результаті цього виробництво рису у світі в сезоні 2022–2023 років очікується на рівні 516,0 млн тонн (у перерахунку на обрушене зерно), що на 1,6 відсотки нижче рекордного рівня 2021–2022 років, але все ж таки вище середнього для цієї культури показника
Споживання зернових у світі в сезоні 2022-2023 років прогнозується на рівні 2779 млн тонн, що на 1,0 млн тонн менше, ніж очікувалося в минулій доповіді, і все ж таки вказує на зниження на 0,7 відсотки в порівнянні з рівнем сезону 2021- 2022 року. Головними факторами перегляду поточного місяця прогнозу споживання фуражного зерна у світі у бік зниження на 1,5 млн тонн є менше, ніж передбачалося раніше, споживання кукурудзи, особливо в Європейському союзі, а також незначні коригування щодо низки країн-імпортерів. Прогноз щодо обсягу споживання фуражного зерна цього місяця на сезон 2022–2023 років зараз становить 1479 млн тонн, що на 1,6 відсотки нижче за рівень сезону 2021–2022 років. Обсяг споживання пшениці у світі прогнозується на рівні 780 млн тонн, що дещо вище за прогнозний показник минулого місяця; це зумовлено збільшенням порівняно з попередніми прогнозами очікуваного споживання пшениці на фураж у Китаї; тепер цей обсяг оцінюється на 0,9 відсотки вище за рівень сезону 2021–2022 років. Порівняно з березневим показником, прогноз ФАО щодо споживання рису у світі у сезоні 2022–2023 років мало змінився; воно передбачається на рівні 519,9 млн тонн, що лише на 0,3 відсотки нижче за піковий показник сезону 2021–2022 років.
Прогноз ФАО щодо запасів зернових у світі станом на кінець сільськогосподарського сезону 2023 року збільшений на 5,8 млн тонн до 850 млн тонн, але все ж таки цей показник на 0,3 відсотка нижче рівня початку сезону. За останніми прогнозами, у сезоні 2022–2023 років показник співвідношення запасів зернових до їх споживання становить 29,7 відсотка, що, як і раніше, вказує на загалом задовільний їх рівень, хоча він і дещо знизився порівняно з показником у 30,7 відсотка. сезоні 2021-2022 років. Незважаючи на перегляд у бік підвищення цього місяця на 2,2 млн тонн, прогноз запасів фуражного зерна у світі, як і раніше, передбачає їх зниження на 4,3 відсотка порівняно з рівнем початку сезону. Здійснене цього місяця коригування прогнозу у бік підвищення пов’язане головним чином із збільшенням запасів кукурудзи у провідних країнах-експортерах в умовах менш сприятливих перспектив експорту з Аргентини та Сполучених Штатів Америки, а також у зв’язку із підвищенням прогнозів виробництва по Україні. Прогноз запасів пшениці у світі також був підвищений у поточному місяці на 3,9 млн. тонн, що передбачає подальше збільшення порівняно з обсягом запасів на початок сезону до 5,3 відсотка. Як і у разі фуражних зернових, перегляд цього місяця прогнозів запасів пшениці у бік підвищення також був пов’язаний з основними експортерами, включаючи Австралію (через підвищення прогнозів виробництва), Європейський союз (у зв’язку з офіційним переглядом кінцевих залишків) та Російську Федерацію (в. силу очікуваного зниження експорту). Станом на кінець збутового сезону 2022–2023 років запаси рису у світі очікуються на рівні 194,1 млн тонн, що на 2,4 млн тонн нижче за рекордно високий рівень сезону 2021–2022 років. Цих обсягів було б достатньо для забезпечення передбачуваних обсягів світового споживання протягом 4,4 місяця, що зумовлено можливістю того, що в Азії запаси будуть, як і раніше, близькі до рекордного рівня завдяки, зокрема, передбачуваному відновленню запасів в Індії. В інших регіонах прогнози щодо перехідних запасів не такі сприятливі. Це зауваження особливо справедливе щодо Латинської Америки, Карибського басейну та Африки, що пов’язане зі зменшенням обсягів виробництва у Південній Америці та Східній Африці, а також зумовлене зниженням ймовірного імпорту з боку таких країн, як Гана, Сенегал та Ефіопія.
Читайте також
Змінено мінімальний податок на землю
Приєднуйтесь до агро лідерів Чорноморського та Дунайського регіону на 22 Міжнародн...
Єгипетська агенція Mostakbal Misr не змогла закупити пшеницю та олію на тендерах
В Україні стрімко зростають ціни на цибулю
Держбюджет-2025: агросектор отримає понад 7 млрд гривень підтримки
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом