Прогноз світового врожаю ячменю знижено на 800 тис. тонн

Джерело:  Profibeer
ячмень

Урожай ячменю 2024 року продовжує відрізнятися різноманітністю результатів у північній півкулі, включаючи Францію та Канаду, та дуже позитивним розвитком подій у південній півкулі, очолюваному Аргентиною та Австралією, йдеться у звіті RMI Analytics, опублікованому на початку вересня.

Останні новини прийшли з Канади, де просування збору врожаю підтвердило побоювання з приводу літньої екстремальної спеки, яка знизила врожайність і призвела до зміни якості. У зв’язку з цією новиною з Канади прогноз RMI щодо світового виробництва ячменю знижений на 800 тис. тонн до 143,7 млн ​​тонн. Таким чином, світове виробництво 2024 року врожаю всього на 1,1 млн тонн перевищить результат 2023 року, що значно знижує попит та пропозицію порівняно з прогнозами, зробленими кілька місяців тому. У зв’язку з цим загальний попит на ячмінь та експортна торгівля скорочуються разом із скороченням пропозиції.

Виробництво ячменю в росії скоротилося на 4,1 млн. тонн порівняно з урожаєм 2023 року до 17,3 млн. тонн через низку погодних умов (заморозки, посуха та повені).

Незважаючи на те, що до підбиття остаточних підсумків ще три місяці, вже зараз можна говорити про посилення сценарію на 2025 рік. Поліпшений європейський солодовий відбір у Великій Британії та Данії забезпечує значну стабільність світової картини, оскільки попит на солод залишається слабким.

Ціни стабілізуються, в основному, завдяки зміцненню цін на пшеницю в усьому світі і лише частково завдяки фундаментальним показникам ячменю, таким як тривожні новини з Канади. Австралія залишається найбільш конкурентоспроможним у світі виробником пивоварного ячменю, а Аргентина, схоже, збирається зібрати врожай гарної якості. Чорне море, як і раніше, лідирує в ціновій конкурентоспроможності фуражного ячменю, але ціни на нього стали вищими.

В умовах зниження світового врожаю ячменю ринок поки що залишається досить спокійним. Щодо експорту солоду з Європи, то дані щодо нього є помірно позитивними, а в деяких країнах Європи внутрішні ринки демонструють добрі показники (наприклад, у Центральній Європі).

Позначки:,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!