Процес закладання зерна у полімерні рукави сповільнюється через несприятливу погоду

Через несприятливі погодні умови процес закладання зерна у полімерні рукави сповільнюється. Про це повідомили у сервісній команді Всеукраїнської аграрної ради.
Фахівці зазначили, що для успішного зберігання у рукаві впродовж 18 місяців зерно повинно мати базисні показники (для кожної культури різні). Чим менший у зерні відсоток вологи, тим довше воно пролежить. Однак через відсутність електропостачання, на елеваторах черги на декілька місяців вперед і чимало аграрів немають можливості швидко посушити зерно.
За словами головного експерта ВАР із закладання зерна Валерія Алєксєєва, запаковувати можна і вологе зерно. Проте у такому разі зменшиться термін зберігання. Наприклад, у рукав можна закласти зерно, вологість якого буде вищою на 6–10% за вимоги ДСТУ, тільки зберігати його можна буде лише 2-2,5 місяці. Зерно з вологістю вищою на 2-5% можна зберігати 5-6 місяців.
У ВАР зазначили, що у холодну пору року активність пліснявих грибів зменшується, а герметичність рукава “перекриває” доступ необхідного для їх життя свіжого повітря. На практиці фермери вже після збору врожаю починають розпаковувати вологе зерно і поступово та планово сушити його, починаючи з найвологішого. Так, щоб до кінця зими розпакувати все зерно з вологою більше 5%, а до кінця квітня усе інше, що перевищує базисні показники.
Читайте також
Україна. Регулювання експорту сої та ріпаку залишається під питанням
На Київщині запустять виробничу лінію з виготовлення пропареної гречаної крупи
Індія має намір подвоїти виробництво кукурудзи до 86 млн тонн до 2047 року
За місяць набере чинності нова редакція договору щодо вантажних перевезень залізницею
Ціни на сою на CBOT знизилися до багатомісячного мінімуму
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом