Проблема бронювання може вплинути на весняну посівну

Джерело:  AgroPortal.ua
ЗСУ

Виручка від експорту української агропродукції значно зросла нинішнього маркетингового року, однак суттєвим викликом залишається питання бронювання працівників.

Про це заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук, повідомляє пресслужба ВАР.

Він зазначив, що за перші чотири місяці поточного маркетингового року, який розпочався у липні, Україна експортувала агропродукції на $1,5 млрд більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільші доходи були отримані від експорту пшениці, ячменю, кукурудзи та соняшникової олії.

«Ми маємо показники, які демонструють, що навіть в умовах війни Україна залишається надійним постачальником продовольства. У жовтні, попри обстріли портової інфраструктури, було експортовано понад 6,5 млн т зернових і олійних культур. Ми показали світу, що здатні виконувати свої зобов’язання», — зазначив Денис Марчук.

На тлі успіхів у експорті аграрії стикаються з труднощами, пов’язаними з нестачею робочої сили. Питання бронювання працівників залишається невирішеним, і це може стати критичним для підготовки до весняної посівної кампанії.

«Одне з ключових питань — це бронювання, людей катастрофічно не вистачає. Сьогодні аграрії не мають чітких правил, як працювати у новому сезоні. Невизначеність із процесом бронювання створює значні ризики для весняної посівної кампанії 2025 року», — наголосив заступник голови ВАР.

Україна також протистоїть посиленій конкуренції у сфері аграрної торгівлі.

«Країна-агресор використовує свою агропродукцію як інструмент політичного впливу, демпінгуючи ціни на зерно і соняшникову олію, особливо у країнах, які традиційно купували українську продукцію. рф є нашим головним конкурентом, який намагається витіснити Україну з міжнародних ринків. Ціновий деміпнг приваблює бідні країни. Такі дії дозволяють росіянам не лише продавати більше, але й отримувати політичні дивіденди», — підкреслив Денис Марчук.

За його словами, сьогодні вирішення проблем із бронюванням кадрів і зміцненням позицій на світових ринках є критично важливим для роботи української аграрної галузі.

Позначки:, ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!