Повернення Трампа може суттєво вплинути на американську торгівлю сільгосппродукцією

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Трамп
UkrAgroConsult

Переобрання Дональда Трампа в якості президента США обіцяє ще одне потрясіння для американського сільського господарства, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Очікування нового раунду збоїв у торгівлі з Китаєм призвели до падіння ф’ючерсів на сою, кукурудзу та пшеницю 6 листопада, перш ніж відновитися пізніше в той же день. Американські фермери, які загалом рішуче підтримують Трампа, готові погодитись на це.

Спочатку здається суперечливим, що фермери підтримали президента, який радикально змінив світові експортні ринки після введення мит на певні товари, вироблені в Китаї. Продажі сої в Китай впали майже на 79% за перші 2 роки його президентства.

Але Трамп, який також переписав торгівлю з Мексикою та Канадою, виділив 28 млрд доларів на фермерів, щоб пом’якшити удар від своїх торговельних суперечок – те, що допомогло йому збільшити перевагу в сільській місцевості в 2020 році. В той же час багато фермерів шукають змін на тлі ослаблення сільськогосподарської економіки.

Трамп запропонував запровадити тарифи від 10% до 20% на всі імпортовані в США товари та 60% мита на китайську продукцію – крок, який може спричинити заходи у відповідь з боку Китая – найбільшого у світі імпортера сої.

Згідно з даними USDA, американські продажі сої Китаю знизились приблизно до 3 млрд доларів у 2018 році з 14 млрд доларів у 2016 році, коли Трамп вступив на посаду. Соя широко використовуються в Китаї для виготовлення рослинної олії та корму для тварин.

Ф’ючерси на сою, що торгуються в Чикаго, знизились найбільше за майже місяць 6 листопада. Ринки оцінювали перемогу Трампа ще до початку перегонів: казначейські облігації знизилися, біткойн піднявся до рекорду, а долар США різко зріс.

Трамп переміг Камалу Гарріс, частково за підтримки фермерів, навіть після того, як вона спробувала звернутися до свого лояльного сільського електорату.

Але завдання Гарріс ніколи не було легким: загальна підтримка демократів у сільській місцевості під час місцевих, державних і федеральних виборів неухильно знижувалась з 1980 року, згідно з даними The Rural Voter. За даними дослідницького центру Pew, Трамп, який переміг в 2016 році, набравши 59% голосів сільських виборців, збільшив перевагу до 65% в 2020 році.

Його тактика звинуватити Гарріс в інфляції також добре спрацювала на фермерів.

Під час кампанії Трамп також наголошував, що Вісконсин, другий за величиною виробник молока в країні, втратив 455 молочних ферм за президентства Байдена.

Хоча Трамп перевернув ринки, переписавши правила торгівлі, прихильники кажуть, що його стратегія працює. Террі Бренстад, який обіймав посаду посла США в Китаї з 2017 по 2020 рік, сказав, що так звана «торгова угода» під час його першого терміну призвела до значного зростання попиту, що допомогло фермерам повернути частину втрачених продажів.

Аналітики JPMorgan Chase & Co. стверджували, що за Трампа може зрости експортний попит, причому Китай потенційно буде здійснювати добровільні закупівлі американської сільськогосподарської продукції в разі торговельних переговорів.

Тим не менш, є ознаки того, що остання «торгова війна» залишила незворотні сліди. Зараз Китай купує більшу частину того, що йому потрібно, у інших постачальників, особливо у Бразилії, і цей перехід може означати, що попит може ніколи не повернутися до США. Дослідження, опубліковане в жовтні 2024 року американськими фермерськими групами, показало, що виробники сої та кукурудзи в США можуть втратити мільярди доларів у черговій торговій суперечці.

Виробники також можуть зіткнутися з нестачею робочої сили, оскільки переобрання Трампа вказує на посилення імміграційної політики.

Незалежно від того, хто керує країною, американським виробникам дійсно потрібні вищі ціни на зерно та нижчі витрати на ресурси та обладнання.

Позначки:, , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!