Потенціал агроекспорту автотранспортом зріс до 1 млн т на місяць
Виробники агропродукції через постійні проблеми з логістикою від початку війни були змушені закупити та збільшити власний автомобільний парк як елемент стійкості бізнесу.
Про це повідомляють аналітики Spike Brokers у Telegram.
Зазначається, що відкриття нових ланцюжків збуту агропродукції на європейських ринках з постачанням автомобільним транспортом створило стабільний попит на автомобільні перевезення у напрямку Європи.
«В Україну вже заїжджають іноземні перевізники, які бажають надавати послуги українському виробникові. Поступове збільшення пропускної здатності кордонів і адаптація комерції до черг на кордоні створили передумови постійного товаропотоку і збільшення потенціалу експорту агропродукції автомобільним транспортом до 1 млн т на місяць», — вважають експерти.
Зупинка портів, на їхню думку, суттєво скоротила використання залізничного транспорту, що вплинуло на зменшення фрахту. Останнє перевезення з Корсуня на Південний котирувалося на рівні 1600 грн за тонну, перевезену залізничними вагонами на березень.
В очікуванні закінчення дії зернового коридору зменшилася активність відвантажень через основні морські порти. Вартість морського фрахту на судна класу handy (25 тис. т+) та panamax (50 тис. т+) знижується. Збільшення попиту на перевезення річкою спричинило зростання річкового фрахту на баржі», — додають спеціалісти.
Читайте також
Анонсовано програму конференції BLACK SEA GRAIN.EUROPE 2025
У січні зросли обсяги передачі зернових вантажів залізницею до Польщі та Румунії
Китай та низькі ціни на зерно підвищують перспективи експорту яловичини та курятин...
Британія створила базу даних для відстежування краденого українського зерна
Нова «торгова війна» між США та Китаєм може припинити експорт американської сої на...
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом