Посушлива погода та тимчасова торгівельна угода зі США порушують продовольчу безпеку Китаю

Джерело:  УкрАгроКонсалт
Китай
UkrAgroConsult

Тимчасова торговельна угода між США та Китаєм дещо зняла тиск з Пекіна та його амбітних цілей щодо продовольчої безпеки. Але оскільки деякі ключові регіони Китаю, де вирощуються сільськогосподарські культури, потерпають від посушливої погоди, знадобиться довгостроковий план, щоб забезпечити більшу впевненість у постачанні сільськогосподарської продукції, повідомляє УкрАгроКонсалт із посиланням на Bloomberg.

Китай зіткнувся з подвійною проблемою: він був втягнутий у суперечку зі США та посуха негативно вплинула на врожай основних культур. Протягом наступних 90 днів спостерігатиметься деяке полегшення на торговельному фронті, хоча більшість закупівель Китаєм сільськогосподарської продукції у США зазвичай відбуваються пізніше, коли прогноз щодо тарифів набагато менш визначений.

Посуха в Китаї була повсюдною. Були оголошені попередження про посуху, і чиновники прагнули збільшити зрошення. Деякі провінції, включаючи Гуансі, навіть вдалися до запуску ракет по хмарах, щоб збільшити кількість опадів.

Провінції на Півночі, такі як Хенань та Шеньсі, стикаються з надзвичайно сухими умовами, які шкодять посівам пшениці перед збором врожаю. В деяких регіонах пройшов невеликий дощ, який приніс деяке полегшення фермерам, але його було занадто мало та пройшов він занадто пізно.

За даними Китайського метеорологічного управління, 12-18 травня в деяких частинах Північнокитайської рівнини – одного з найважливіших районів вирощування зернових – очікується температура до 37°C та спекотні, сухі вітри. На Півдні сівба рису була відкладена через посуху, посіви цукрової тростини в Гуансі постраждали від тривалої посухи.

Рекордний врожай 2024 року в поєднанні з величезними державними резервами дають китайській владі перепочинок, але погіршення погоди або погіршення відносин зі США може ускладнити досягнення цілей самозабезпечення продовольчою продукцією.

В найближчі місяці очікуються дощі, хоча тенденція до екстремальних погодних умов у світі означає, що посуха може швидко перетворитися на повені, створюючи ще більші проблеми. З червня по серпень на Півночі, включаючи значну частину сільськогосподарських угідь, прогнозується перевищення норми опадів, що загрожує повенями та перезволоженням полів.

Позначки:, , , , , , , ,

У Вас виникли додаткові запитання?
Будемо раді допомогти!