Посушлива і морозна погода в Росії та Україні, а також хороші опади в Південній Америці залишаються основними погодними факторами впливають на ціни
![пшеница](https://ukragroconsult.com/wp-content/uploads/2021/11/61259042.jpg)
Минулі опади на території України і південно-західній частині Росії протягом минулого тижня виявилися нижче очікувань, тому що не особливо знизили стан посухи на посівах озимих хоча сприяли отриманню сходів пізніх посівів. Зниження температури до мінус 3-5 градусів вночі і плюс 3-5 градусів вдень зупинить розвиток посівів озимих, а частина з них увійде в зиму в слабкому стані. Це посилює тиск на ціни Чорноморської пшениці, яка зараз найдорожча на світовому ринку, особливо після рішення Росії ввести квотування експорту з початку 2022 року.
Суха і морозна погода продовжує сприяти закінченню збирання кукурудзи, допомагаючи знижувати вологість зерна, особливо при високих цінах на сушку через подорожчання газу.
В Україні станом на 5 листопада було зібрано 95% соняшнику та сої, а кукурудза прибрана на 61% площ, і при відсутності опадів (як прогнозує прогноз погоди) в найближчі два тижні збирання кукурудзи також завершитися. Посів озимих на 8 листопада виконано на 94% прогнозованих площ, або 7,3 млн га в тому числі озимої пшениці посіяно 6,2 млн га, або 94% до прогнозу.
У Росії збирання врожаю соняшнику завершено на 98%, сої на 95%, а кукурудзи майже на 90% площ, посів озимих виконано на 95% прогнозованих площ. Агрометеорологічні умови для появи сходів і початкового розвитку озимих культур в більшості районів сівби озимих в Росії були хорошими і задовільними, особливо після минулих дощів (15-45 мм) і температурами вище норми. Заморозки, які прогнозуються на найближчий час не принесуть шкоди озимим.
У кукурудзяному поясі США зберігається сприятлива тепла і суха погода для закінчення збирання сої та кукурудзи, а періодичні опади покращують запаси вологи для озимих. Станом на 7 листопада кукурудза обмолочена на 84% площ, проти 78% в середньому за 5 років, соя на 87% проти 88%, а посів озимих виконано на 91% площ, що відповідає середньому рівню за 5 років. Прогнози збільшення опадів на найближчий тиждень сприятимуть поліпшенню стану озимих які в західній частині країни продовжують страждати від посушливих умов, і посилюють занепокоєння трейдерів за долю нового врожаю пшениці.
Варто відзначити, що на тлі різко подорожчала пшениці до рівня 300-350$/т, ціни на сою залишаються на гранично низькому рівні близько 445-500$/т через хороших умов сівби в Бразилії та Аргентині і прогнозах високих врожаїв.
На найближчий тиждень в центральній частині Бразилії продовжаться щоденні зливи, які збільшать запаси вологи що продовжать покращувати стан посівів сої та кукурудзи. Більш ранній посів сої дозволить отримати сою нового врожаю вже в січні-лютому та раніше почати посів другого врожаю кукурудзи і, якщо пройдуть також достатні опади в січні-лютому, що пізніше також може стати причиною посилення тиску на світові ціни кукурудзи.
Протягом минулого тижня в Аргентині пройшли зливи, які поліпшили стан посівів, а на найближчий тиждень знову прогнозуються розсіяні опади, що дозволить прискорити посів сої та кукурудзи.
У східній частині Австралії тривають рясні опади, які покращують стан посівів, але і стримують збирання пшениці та каноли.
Прогнози другого за величиною врожаю пшениці в Австралії зберігається, а надходження нового врожаю найближчим часом може допомогти трохи охолодити злетіли світові ціни на пшеницю.
Читайте також
Зерновим коридором вже перевезли 100 млн тонн вантажів – Зеленський
Agri-food. Адаптація стратегій у виробництві та переробці до мінливого світового р...
Nestle цього року планує інвестувати 8 млрд грн у діяльність в Україні
ФАО прогнозує зниження запасів пшениці та кукурудзи
Українці до нового урожаю харчуватимуться імпортною картоплею
Напишіть нам
Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом